Papež František podruhé ve své funkci promluvil na Štědrý den k věřícím. Vyzval k lásce v těžkých časech, k empatii pro lidi v nouzi

25. 12. 2014 7:38

Hlava katolické církve ve svém tradičním poselství mše vánoční vyzvala katolíky, aby čelili nejtěžším situacím s láskou a laskavostí a aby projevovali empatii vůči lidem v nouzi. Dnes krátce před polednem pak papež František pronese tradiční poselství Urbi et Orbi.

Papež František podruhé ve své funkci promluvil na Štědrý den k věřícím. Vyzval k lásce v těžkých časech, k empatii pro lidi v nouzi
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František
reklama

Před asi 5000 lidmi, kteří se sešli v bazilice svatého Petra, papež kázal o potřebě lásky v dnešním světě. Máme odvahu přijmout obtížné situace a problémy bližních svých s láskou? Anebo dáváme přednost neosobním řešením, možná efektivnějším, ale kterým chybí teplo evangelia?" řekl papež.

Životu se musí čelit s dobrotou a shovívavostí

Obyčejní lidé" podle papeže viděli světlo Božího daru na Vánoce, ale ti arogantní, ti, kteří si ustavují zákony podle svých vlastních osobních kritérií, ti, kteří přijímají tvrdé postoje, jej neviděli," dodal František. Životu se musí čelit s dobrotou a shovívavostí," pokračoval.

Pro papeže Františka jsou letošní Vánoce již druhými v jeho funkci.

Dnes krátce před polednem pak pronese papež z balkonu baziliky svatého Petra tradiční poselství Městu a světu. Toto požehnání papež pronáší vždy na Boží hod vánoční a velikonoční.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…