Papež přivezl do Vatikánu muslimy a nastal problém. To jsou oni

18.04.2016 22:01

Papež František přivezl do Vatikánu 12 syrských uprchlíků z řeckého ostrova Lesbos. Nejvyšší představitel katolické církve si za to vysloužil ostrou kritiku od jednoho z italských politiků. Papež se podle jeho názoru stará o uprchlíky, aniž bere v potaz, kolik chudých Italů potřebuje pomoc. Server britského deníku The Guardian teď přináší reportáž, jak se běženci cítí ve věčném městě. Jsou prý jako ve snu.

Papež přivezl do Vatikánu muslimy a nastal problém. To jsou oni
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František

Matteo Salvini z radikální italské Ligy severu se pustil do papeže Františka. To, že přivezl uprchlíky do věčného města, jen povzbudí další lidi, aby zamířili do Evropy. Nejvyšší představitel katolické církve tak prý v podstatě podpořil invazi na starý kontinent.

Server britského deníku The Guardian však nabízí na tucet uprchlíků i trochu jiný pohled. Pohled jedenatřicetiletého uprchlíka Hasana ze syrského Damašku, který se dostal až na ostrov Lesbos. „Je to tu jako ve snu. Myslím, že každý uprchlík v Řecku nebo v Makedonii by si zasloužil dostat se sem. Nemyslím přímo sem do Říma, ale do klidu bezpečné země, jako je Itálie,“ konstatoval uprchlík.

Celý text v angličtině najdete zde.

Utekl ze Sýrie se ženou a dvouletým synem, aby nemusel nastoupit do služby v řadách vládního vojska. „Nechtěl jsem nikoho zabít. Jsem inženýr, ne voják,“ zdůraznil. Doufá, že v Evropě začne nový život. Chce se co nejdříve naučit jazyk a najít si práci. S úsměvem také dodal, že novináři z The Guardianu už jsou ze sedmého deníku, který chtěl po 12 šťastlivcích rozhovor.

Oslovení Italové poznamenávají, že nemají nic proti tomu, když papež nebo stát pomáhají uprchlíkům. Vadí jim ale, že stát neřeší jejich vlastní problémy. Neřeší problémy, které trápí celou Itálii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejma: Zeman vyleze a bude zle. Slyšel jsem. Havel v kómatu? Pamatuju

7:51 Hejma: Zeman vyleze a bude zle. Slyšel jsem. Havel v kómatu? Pamatuju

Ondřej Hejma se ve své show nejdříve věnoval Petru Fialovi a jeho plánům do budoucna. Andrej Babiš m…