Papež se mýlí. Bez víry by byl svět lepší, tvrdí blogger Matějka

26.12.2012 9:41

Papež Benedikt XVI. na půlnoční mši pronesl, že lidé jsou natolik zaplněni sebou samými, že už nezbývá místo pro Boha. A když zhasne Boží světlo, zhasne i Boží důstojnost lidstva. Ostře se proti němu ohrazuje známý český blogger František Matějka. „Ve jménu bohů se vraždilo dřív a vraždí se i dnes,“ rozmetal papežova slova o míru.

Papež se mýlí. Bez víry by byl svět lepší, tvrdí blogger Matějka
Foto: facebook
Popisek: František Matějka
reklama

„Mám plné zuby jakýchkoli snah o ovládání jiných a už z principu je mi jedno, zda se jedná o světové organizace typu OSN, Světová banka, kluby mezi sebou vyvolených typu Bilderberg, environmentalistická uskupení pro boj s čímkoli, politiky na národních úrovních, nebo institucionalizované víry v bohy jakéhokoli náboženství,“ rozčiluje se Matějka na svém blogu.

Podotýká totiž, že ve jménu všech těchto institucí v minulosti umírali lidé, umírají i dnes, a pokud se té závislosti lidstvo nezbaví, budou umírat i v době budoucí. „Lidé se modlí ke svým bohům, když usedají do humanitárních bombardérů nebo vyvážejí zbraně, modlí se k bohům, když vypalují kostely, vyhazují do povětří autobusy s dětmi, umísťují nervový plyn do metra, nebo ubíjejí k smrti jinak věřící,“ vyjmenovává.

Lidé by měli věřit spíše sami sobě

Matějka tedy zásadně nesouhlasí s papežem, když prohlásil, že odmítnutí Boha mír světu nevrátí. Mír na světě podle něj nikdy nebyl a v převážné většině případů právě z důvodu existence víry v bohy. „Jsem hluboce přesvědčený, že absence víry v různé bohy by naopak pomohla k tomu, aby ve světě umíralo podstatně méně lidí v jejich jménu. Stejně jako jsme od té doby, kdy padla věta o nemožnosti objevit něco nového, objevili nejvíce za dobu existence lidstva,“ míní.

Na rozdíl od Benedikta XVI. tedy Matějka prohlašuje: „Buďme zcela zaplněni sebou samými, a to proto, že jedině silný jedinec, neodkázaný na druhé, může být tolik žádoucím vzorem a příkladem pro další, neboť jen silný jedinec, jistý si sám sebou, může najít skutečné a jistě žádoucí místo v sobě pro jiné, děti, chudé, i cizince – a nikoli místo, které mu tam bude hledat někdo jiný.“ Protože víra v sama sebe je dle jeho slov tím nejsilnějším motorem všech změn.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jágr není nejostřejší tužka v penále.“ Pavel Novotný ho urazil za očkování

14:37 „Jágr není nejostřejší tužka v penále.“ Pavel Novotný ho urazil za očkování

Pavel Novotný si myslí, že Jaromír Jágr není nejostřejší tužka v penále. Starostovi Řeporyjí vadí to…