„Zakázka je financována z Programu bezpečnostních investic NATO a měla by být dokončena v létě 2018," uvedla mluvčí. Pořizované sledovací systémy budou součástí širšího aliančního systému pro řízení vzdušných operací umístěného na severu Itálie. Tendr loni vyhlásila bruselská centrála NATO. Loni v březnu byla Věra-NG zařazena na seznam takzvaného povoleného vybavení české armády, čímž se otevřela cesta k jejímu využívání ostatními členskými zeměmi NATO.
Systém Věra-NG se při vyhodnocování nabídek v tendru NATO dostal jako jediný až k ukázce svého fungování, kterou zajistila česká armáda. „Projekt je v první řadě významná mezinárodní reference, která nám pomůže otevřít cestu k dalším zákazníkům," uvedl generální ředitel společnosti Era Viktor Sotona. Zástupci skupiny Omnipol, jejíž je Era součástí, už dříve jako další perspektivní trhy pro systém Věra-NG uvedli jihovýchodní Asii, severní Afriku a Jižní Ameriku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem, čtk