Paroubek: Už vám chybí jen „Sieg Heil“, pane Bartuško

27.04.2015 16:55

Bývalému českému premiérovi Jiřímu Paroubkovi se nelíbí „fašounské“ projevy vládního zmocněnce pro energetickou bezpečnost Václava Bartušky, který pro server Neovlivní.cz naznačil, že vraždění lidských bytostí je v politickém zájmu. V jeho slovech chybělo snad už jen „Sieg Heil“, napsal Paroubek ve svém komentáři.

Paroubek: Už vám chybí jen „Sieg Heil“, pane Bartuško
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Bartuška se podle Paroubka nedá srovnávat s politickou elitou ve Velké Británii, ve které bývalý premiér pobýval několik dní minulého týdne. Neumí si prý představit, že by Bartuška mohl být zaměstnancem britské vlády, jelikož „schvaluje zabíjení, vlastně vraždění lidských bytostí v politickém zájmu“, a tyto projevy označil za „fašounské“.

Václav Bartuška v rozhovoru s Davidem Binarem hájil to, co se stalo v Oděse, tedy tragédii, při které uhořelo více než čtyřicet lidí, nebo v Dněpropetrovsku, kde zabitím dotyčných lidí a jejich pohřbením u silnice podle jeho názoru Ukrajinci dokázali zabránit válce i na tamních územích Oděsy a Dněpropetrovska. Na územích, kde jsou Doněck, Luhansk nedokázali prý včas zabít ty správné osoby, a proto se nyní potýkají s válkou.

„Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé,“ uvedl Bartuška pro server neovlivní.cz.

Paroubek tato prohlášení zásadně odmítá a podle něj by měl Václav Bartuška neprodleně ve své funkci skončit, jelikož v jeho projevu mu prý „chybělo jen zvolání ‚Sieg Heil‘“. 

Celý komentář Jiřího Paroubka

V minulém týdnu jsem několik dní soukromě pobýval v Londýně. Ve Velké Británii v těchto dnech vrcholí duch volební kampaně a v sázce není nic jiného nežli další směřování této stále ještě jedné z nejvýznamnějších zemí světa. Byl jsem přímo šokován korektností a věcností volební kampaně.

Neumím si po této zkušenosti ani představit, že by se zaměstnancem britské vlády mohl stát člověk, který schvaluje zabíjení, vlastně vraždění lidských bytostí v politickém zájmu. Takové v podstatě fašounské názory projevil V. Bartuška. V rozhovoru s D. Binarem například uvedl:
 
„Na druhou stranu jsme velmi podrobně sledovali model, který byl použit na východě Ukrajiny, v Doněcku, Luhansku a v dalších městech. Šlo to jakoby přes kopírák a popírá to teorii o lidovém povstání. Skupina civilistů obsadí budovy administrativy, muži, ženy, děti. Do dvou dnů se tam začínají nosit zbraně, ženy a děti odcházejí, zůstávají ozbrojenci. Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé.“
 
Ministerstvo zahraničí zřejmě jen formálně řídí sociální demokrat Zaorálek. Po vyjádření fašistických názorů tohoto typu, ve kterém chybělo jen zvolání „Sieg Heil“, by měl takový státní úředník neprodleně skončit.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…