Paroubek by mohl řídit finance. Stínové. Hašek nevěří

06.05.2011 22:21

Nedávný sjezd strany vynesl do čela ČSSD Bohuslava Sobotku. Po té, co si takto upevnil svou pozici, uvažuje jako premiér stínové vlády ČSSD o změnách ve svém kabinetu. Najde křeslo i pro expředsedu Paroubka? Sobotkův rival Michal Hašek hlavně doufá, že Paroubek potáhne se stranou dál za jeden provaz.

Paroubek by mohl řídit finance. Stínové. Hašek nevěří
reklama
Jiří Paroubek zůstává po odstoupení z pozice předsedy ČSSD pouze řadovým poslancem. V poslední době se však hovoří o tom, že by mohl najít uplatnění ve vládě, i když jen v té stínové, sociálně demokratické. Možná se z něj stane ministr financí. Informaci přinesl deník Právo, kterému sám Paroubek řekl, že se o jeho angažmá ve stínové vládě uvažuje.

Mládek o personální rošádě neví

Na sjezdu, který ČSSD absolvovala přibližně před měsícem, si sociální demokraté zvolili nové vedení. Předsedou strany a tím pádem i premiérem stínové vlády se stal Bohuslav Sobotka. Ten teď připouští, že ve své stínové vládě provede personální rošády.

Dále čtěte:

Sobotka se chystá na změny ve stínové vládě

Paroubek prý chce do stínové vlády. ČSSD zřejmě řekne ne

Dosud působil ve funkci stínového ministra financí Jan Mládek, který o chystaných změnách ve stínové vládě nic neví. Ostatně, nic není stále jisté, protože o případné definitivní proměně stínové vlády s konečnou platností rozhodne až předsednictvo strany. Přitom není dosud zřejmé, zdá má převahu v předsednictvu Bohuslav Sobotka nebo statutární místopředseda Michal Hašek. Zdá se, že jejich síly jsou zatím vyrovnané.

Bývalý předseda by měl hlavně spolupracovat

K osobě bývalého premiéra ca předsedy ČSSD Jiřího Paroubka se Michal Hašek vyjádřil v pořadu Press klub na Frekvenci1 v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým. Statutární místopředseda ČSSD nejprve připomněl, že to byl sám Paroubek, kdo se rozhodl dát si pauzu a odejít z čela strany.

Související: Vláda jen obírá lidi a jde z průšvihu do průšvihu, varuje Hašek

„Jiří Paroubek je muž se zkušenostmi, který v krizové době stranu pozvedl, ale byl to on sám, kdo se po volbách rozhodl, že si dá pauzu a zůstame řadovým poslancem. Tak jsem to tehdy já chápal," prohlásil v pořadu Hašek (ČSSD).

Od sjezdu strany prý ještě Hašek neměl příležitost promluvit si s Paroubkem osobně, ale věří, že ve sněmovně Jiří Paroubek dál potáhne s ČSSD za jeden provaz a bude v rámci poslaneckého klubu spolupracovat s ostatními. „Víte, slyšel jsem fámy, že chce pan Paroubek založit novou stranu, ale já tomu nevěřím. Nevěřím, že by se takto rozhodl oslabit sociální demokracii a že by proti nám stavěl konkurenční kandidátky," uzavřel polemiku na adresu Paroubka Hašek (ČSSD).

K tématu:

Paroubek mění stranu. V říjnu jde do ČSNS, sdělil Vyvadil

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO „Dvojitou? Mám.“ Češi už přečůrali vládní nesmysl

14:41 VIDEO „Dvojitou? Mám.“ Češi už přečůrali vládní nesmysl

Z nových vládních nařízení se největším terčem posměchu stal příkaz nosit dvě chirurgické roušky na …