Novináři mají podle Paroubka zřejmě krátkou paměť. Kdyby tomu bylo jinak, prý by si pamatovali, že zmíněná modernizace odstartovala v roce 2007, následně v roce 2008. Paroubek své spolustraníky na konferenci v Pardubicích informoval o jejích prvních výsledcích a celý proces se prý definitivně zastavil až s jeho odchodem ze strany po nepříliš výrazném volebním úspěchu v roce 2010. Tato modernizace se prý postupně dařila, o čemž měl svědčit i velmi dobrý výsledek ČSSD v krajských volbách roku 2008. Rozhodně ho podle Paroubka nelze přičítat jen slibu zrušení zdravotnických poplatků. Byla za ním prý tvrdá práce.
V modernizaci musí věřit především sami straníci
Paroubkovi spolustraníci ale měli v roce 2010 věřit tomu, že modernizace strany vlastně odstartovala jeho odchodem. „Zřejmě k vlastní škodě uvěřili psaní některých médií, že modernizace ČSSD nastala vlastně mým odchodem. A teď po volbách do sněmovny, kdy ČSSD dosáhla horšího volebního výsledku, nežli byl volební výsledek dosažený ve sněmovních volbách v květnu 2010, chápou i lidé ve vedení ČSSD, že je potřeba něco podniknout. Proto mluví opět o projektu modernizace. O tom, že chtějí zůstat jen u slov, nasvědčuje poněkud hodně neformální sešlost v Olšance. O projektu modernizace musí vedení přesvědčit v prvé řadě funkcionáře strany v krajích a okresech. Bez nich to nepůjde,“ upozorňuje Paroubek.
To se mělo ukázat již v tom roce 2008, kdy se podařilo udělat některé věci „shora“, ale nejtěžší bylo o potřebnosti změn přesvědčit členskou základnu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp