Paroubek ve sněmovně útočil na českou pravici: Je čas ukončit trápení

20.08.2013 15:42

Poslanec Věcí veřejných Petr Skokan podal ústavní stížnost na způsob svolání a průběh schůze sněmovny, která 7. srpna jednala o žádosti úřednické vlády Jiřího Rusnoka o vyslovení důvěry. „Bylo by dobré, abychom o tom věděli, než začneme hlasovat, abychom nebyli za kašpárky,“ prohlásil před vypuknutím hlasování Jiří Paroubek, předseda NS-LEV 21.

Paroubek ve sněmovně útočil na českou pravici: Je čas ukončit trápení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

V narážce na Skokana Paroubek řekl, že politika se někdy vyvíjí politikou hotových faktů. A protože přece všichni chtějí hrát fér hru, vyzval Skokana, aby předstoupil před poslance a informoval je o svém záměru. To se však nestalo.

Jak Paroubek podotkl, pokud strany splní svá slova, sněmovna se dnes skutečně rozpustí. „Toto složení vzniklo po nenávistné volební kampani, kde sehrála roli i česká pluralitní média. Čest výjimkám, i když jich bylo minimum,“ rýpl si do českých médií.

Vláda Petra Nečase podle jeho názoru tak vznikla po falešné a manipulativní kampani, v níž prohlašované sliby sloužily k oblafnutí voličů. „Slibovali, že jejich vláda bude kabinetem rozpočtové odpovědnosti, dělali ale pravý opak,“ nešetřil ve svém projevu bývalou vládní koalici. Dodal, že nedokázala řešit ani hospodářské problémy státu, ba je ještě více prohlubovala.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Poukázal na skutečnost, že veřejný dluh naší země se za sedm let pod taktovkou pravice zvýšil o 750 milionů korun. Český průmysl se navíc prý dopracoval až na úplné dno. „A vláda neudělala nic, aby pomohla růstu, kromě slohových cvičení, ta jí šla dobře,“ rýpl si. Kvůli dnes již bývalé vládě prý také poklesla životní úroveň i veřejná spotřeba. „Vláda se v tom plácala a zcela bez vize,“ poznamenal kriticky Paroubek.

Připomněl také, že ve sněmovně už neexistuje konzistentní většina, o kterou by se vláda mohla opřít. „Z někdejších 118 mandátů pravice zbylo nějakých 98 poslanců,“ konstatoval Paroubek. „Pravice není schopná spravovat naší zemi. Nejčistším řešení bude ukončení trápení, tedy to, čemu sama říká činnost,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tisíce a tisíce proruských trolů zakřičelo bolestí!“ Trapas ODS pokračuje, radši ani nekoukejte

17:49 „Tisíce a tisíce proruských trolů zakřičelo bolestí!“ Trapas ODS pokračuje, radši ani nekoukejte

Koalice SPOLU spolu s komiky již dříve naložila premiérovi Andreji Babišovi. Nyní chce sejmout proru…