Past na Babiše? Do koaliční smlouvy proniklo ustanovení o omezení mediálního vlastnictví

13.12.2013 6:54 | Zprávy
autor: adr

Sociální demokracie, hnutí ANO a lidovci dokončili práci na koaliční smlouvě, do její finální verze přibyla podle deníku Právo jedna nenápadná změna, která je podstatná především pro šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Onou změnou je ustanovení tří stran: "Po vzoru vyspělých zemí zpřesníme pravidla týkající se koncentrace mediálního vlastnictví."

Past na Babiše? Do koaliční smlouvy proniklo ustanovení o omezení mediálního vlastnictví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka se zdraví s koaličním partnerem Andrejem Babišem

Pikantní podle deníku je, že takové znění by šlo přímo proti Andreji Babišovi, který je od nedávna vlastníkem vydavatelství MAFRA a také Rádia Impuls.

Původní formulace ovšem vyznívala ještě přísněji. "Po vzoru vyspělých zemí omezíme koncentraci příliš velkého podílu na mediálním trhu v jedněch rukou," cituje Právo.

Potenciální riziko

Podle Lubomíra Zaorálka, místopředsedy ČSSD, je přílišná koncentrace mediálního trhu v rukou jednoho vlastníka riziko. "V ČR dochází k řadě změn mediálního trhu, ale nebylo to konkrétně míněno na pana Babiše. Chceme silnou pozici veřejnoprávních médií. Aby se nestalo, že média budou PR organizacemi jednoho vlastníka," doplnil politik.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

13:51 Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

V sobotu měli Ostravané možnost slyšet Jaromíra Nohavicu zazpívat českou hymnu na mistrovství světa …