Patálie s registrem aut: Jeden z žadatelů chce milión jako odškodnění

21.08.2012 16:06 | Zprávy

Nový registr vozidel je děravý. Upozornil na to Radiožurnál, jenž získal svědectví od pražského řidiče, jehož auto týden po přihlášení v systému vůbec nebylo. Úředníci ho proto museli do registru zadat znovu, a řidič kvůli tomu strávil na úřadě čtyři hodiny navíc. Jiným pak došla s údajně funkčním registrem trpělivost a teď chtějí po ministertsvu až milión korun jako odškodnění.

Patálie s registrem aut: Jeden z žadatelů chce milión jako odškodnění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kmotrovská značka, ilustrační foto

Pro začátek připomeňme, že ministerstvo dopravy nový registr spustilo před měsícem a půl. Ani za tu dobu se ale podle zjištění Českého rozhlasu (ČRo) nepodařilo odstranit problémy, se kterými se denně potýká.

„Auto bylo přihlášeno na firmu. Po týdnu bylo potřeba změnit provozovatele. Auto ale nebylo nalezeno v evidenci registru vozidel,“ postěžoval si rozhlasu kupříkladu pan Antonín D., který auto v registru přihlásil, ale za týden již v systému nebylo. Obrátit se proto musel na nadřízené úřednice.

„Dokázali s tím pohnout tak, že někam zavolali do nějaké jiné evidence. A pak konečně se ta změna podařila udělat. Celá taková věc trvala třeba kolem čtyř hodin,“ dodal zklamaný řidič.

Podobný případ se prý objevil i v Pardubicích. „Vozidlo samozřejmě u nás bylo přihlášené a o týden později, když jsme na tom chtěli provést změnu, tak byla prázdná karta vozidla a vozidlo se tvářilo tak, jako by u nás přihlášené nebylo,“ prozradila Radiožurnálu vedoucí tamního registru vozidel Kristýna Vojáčková. 

Když je kilometr za miliardu, chci milión

Záležitost s registrem ale jednoho z řidičů z Brna tak dopálila, že již chce po státu milión korun jako odškodnění. I to odhalil rozhlas, když pátral po tom, jak se ministerstvo dopravy vypořádává s reklamacemi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Ing. Marie Pošarová byl položen dotaz

Zrušení dočasné ochrany pro cizince pachatele

Chápu to dobře, že mají u nás migranti nějakou ochranu, která trvá, i když se dopustí nějakého trestného činu, a že je není možné vykázat do země, odkud přišli? Vždyť to je úplně absurdní. A jestli vás také chápu dobře, tak tuto ochranu chcete pro zrušit. Zajímá mě, zda máte nějakou podporu i u jiný...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál po návratu z Moskvy prozradil vše o své návštěvě

11:04 Dostál po návratu z Moskvy prozradil vše o své návštěvě

„Přes některé rozpory lze s jistotou říci, že nikdo neplánuje žádnou invazi do naší země, ani s Rusk…