Patnáctiletá dívka byla brutálně znásilněna migranty. Po osmi měsících od děsivé zkušenosti stále trpí

11.12.2017 9:44

Rakouský list Kronen Zeitung se po několika měsících vrací k případu patnáctileté dívky, kterou letos v dubnu brutálně znásilnili tři žadatelé o azyl ze zemí Afriky a Blízkého východu. V nejbližších týdnech by měl začít soudní proces.

Patnáctiletá dívka byla brutálně znásilněna migranty. Po osmi měsících od děsivé zkušenosti stále trpí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem

Znásilnění patnáctileté dívky v rakouském městečku Tulln způsobilo pozdvižen v celé zemi. Dívka ze základní školy přijela navštívit svého otce a procházela kolem uprchlického tábora. Tam si jí povšimli tři mladí migranti, kteří ji začali pronásledovat. Po několika stech metrech ji dostihli a minimálně dva z nich ji znásilnili. Dívce se v jednu chvíli podařilo utéci, ale bohužel byla opět dostižena a opět sexuálně zneužita.

Pachatele čekají vysoké tresty, byť dvěma z nich je devatenáct let a budou proto souzeni pouze jako mladiství. I tak by ale mohli strávit několik příštích let ve vězení a poté být případně deportováni do svých mateřských zemí. Existuje také varianta, podle které by mohli být deportováni ještě před nastoupením trestu. Patnáctileté dívce, která právě končila základní školu, však ani vysoké tresty její předchozí život nevrátí.

Celý text v němčině je ZDE.

Podle soudního psychologa se traumat nejspíš do konce svého života nezbaví. Sandra, jak ji nazývá Kronen Zeitung, výrazně zhubla, nechala si ostříhat vlasy nakrátko a nosí jen široké kalhoty a svetry. Dělá vše pro to, aby byla zakryta její ženská postava. „Už nechce vypadat jako dívka. Psychiatři její chování diagnostikují jako ‚vědomě nevědomou reakci‘ na děsivé zkušenosti, které musela letos na jaře prodělat,“ píše deník.

O vině tří obžalovaných ze Somálska a z Afghánistánu není žádných pochyb. Na místě činu nechali dostatečné množství DNA, které vedlo o několik dní od spáchání trestného činu k jejich odhalení. Ještě předtím však museli být otestováni všichni obyvatelé tábora mužského pohlaví. Potom již šli vyšetřovatelé najisto. Lze očekávat, že konečný verdikt bude přísný. Nejen kvůli mimořádné brutalitě a ponížení, kterému svoji oběť podrobili, ale také vzhledem k jejich zapírání.

Od nebohé dívky si po znásilnění pod pohrůžkou dalšího násilí vyžádali její číslo a následně ji posílali textové zprávy. Chtěli tím podle vyšetřovatelů docílit toho, aby vše nasvědčovalo tomu, že s dívkou byli v přátelském vztahu a že pohlavní styk proběhl dobrovolně. Dívka se v každém případě nachází v hluboké depresi. „Trpí posttraumatickou stresovou poruchou a úzkostí, špatně v noci spí, jeví sklony k sebepoškozování,“ píše deník s tím, že první soudní stání by mělo proběhnout v lednu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

19:51 Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

„Byl by to boj a rozhodně nic hezkého.“ To ne, žádné násilí! Ani evidentní političtí odpůrci nové Ba…