Pavel Bém o atentátu na Klause: Mohlo jít o placenou provokaci

01.10.2012 15:23 | Zprávy

Prezident republiky Václav Klaus v rozhovoru pro MF Dnes uvedl, že napadení jeho jako prezidenta odráží situaci ve společnosti, která dosáhla mimořádně špatného stavu. Podle něho je společnost někým rozeštvávána a radikalizována a mají na tom podíl i média. Pavel Bém s ním souhlasí, ale má i další hypotézu.

Pavel Bém o atentátu na Klause: Mohlo jít o placenou provokaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-primátor Pavel Bém

„Odráží to situaci ve společnosti, která dosáhla mimořádně špatného stavu. ´Rozeštvávačů´ je dost a všichni je známe. Není asi teď na mně, abych ty hlavní rozeštvávače v médiích jmenoval. To bych jim zbytečně dělal reklamu… Společnost ´se´ neradikalizuje, společnost je někým radikalizována. Zdá se mi, že se něco takového dříve či později muselo stát, bylo to ve vzduchu. Jak si někteří pisálkové zahrávají s mou osobou, nejen s Václavem Klausem, ale s prezidentem republiky, je v civilizovaném státě nevídané,“ řekl Klaus.

Poslanec Pavel Bém s Klausem souhlasí, ale naznačuje, že mohlo jít o placenou provokaci. „Jako již tradičně v naší zemi, i tentokrát má pan prezident pravdu. Stav naší společnosti měřeno takzvanou ´náladou´ je žalostný. Média jako velmoc určující náladu ve společnosti na tom mají lví podíl. Je dokonce podle mého soudu výrazně vyšší a zásadnější než podíl politiků na ´blbé náladě´. Pohodě a klidu jistě nepřispívají ekonomická situace a zvyšování daní reprezentované dnešní vládou,“ vypočítává příčiny atentátu poslanec Bém.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…