Pavel Novotný do basy? Starosta přiznal: Vydírám. Zničím. Zm*d je zm*d

11.03.2019 7:38

Josef Klíma, investigativní novinář, si tentokrát vzal na mušku jednoho (alespoň nominálně) ze své branže. V reportáži v pořadu Záhady Josefa Klímy na televizi Seznam rozebíral činnost dříve bulvárního novináře, nyní starosty Řeporyjí Pavla Novotného. V reportáži se Klíma věnoval jeho výrokům v médiích a ptal se, zda jsou slučitelné s pozicí starosty. Některé jeho výpady proti Kristelové s Řepkou už mohou prý mít povahu trestného činu. Klíma dokonce bývalého krále bulváru přirovnal ke Stalinovi.

Pavel Novotný do basy? Starosta přiznal: Vydírám. Zničím. Zm*d je zm*d
Foto: Repro Youtube
Popisek: Pavel Novotný

Klíma hned na začátku varoval, že reportáž nemá za úkol vylepšit obraz Novotného „obětí“. „Je to zamyšlení nad tím, co je pro bulvární tisk únosné, a co už nikoliv,“ vysvětlil reportér. Kateřina Kristelová pak v interview uvedla, že obsesí její osobou trpí Novotný už od roku 2009. „To, co se nám děje, rozhodně není normální,“ tvrdí. Podle ní Novotný odrazuje lidi od spolupráce s ní přes síť internetových trollů. „Už to překročilo hranici, už se to posunulo někam jinam,“ dodává k tomu bývalý reprezentant Tomáš Řepka. Novotný dle jeho slov měl svolávat sraz svých sympatizantů v Řeporyjích, ale ten se nakonec neuskutečnil.  A rozčiluje ho, že se nad něj Novotný vyvyšuje, když sám je v podmínce kvůli porušení zákazu řízení.

Anketa

Je Jaroslav Faltýnek důvěryhodný?

58%
42%
hlasovalo: 14035 lidí

Jako ukázka Novotného výroků, které by mohly být přes čáru, posloužilo interview z Xaver Live, kde Novotný vypouštěl perly jako: „Je to manipulativní narcistní sociopatka,“ a „Kateřina Kristelová, prohlašuju na svou čest a svědomí, je esenciální čisté zlo, nic dobrého od ní nevzejde, a vzejde-li, bude to jenom kalkul.“ Zazněly také výroky o tom, jak Novotný přál smrt podnikateli Marku Vítovi. Adam Černý, předseda Syndikátu novinářů, to komentoval, že pokud někdo prohlašuje, že druhou stranu zničí, tak je podjatý a cílený, a buď se jeho chováním bude zabývat etická komise při syndikátu nebo je čas, aby se činila justice.

Klíma tvrdí, že Novotnému kromě občanskoprávních žalob hrozí i trestní, protože zveřejnil záznamy hovorů Kristelové s kamarádkami, které mu údajně někdo anonymně zaslal. Dle názoru advokáta Tomáše Sokola se může jednat o nebezpečné vyhrožování. A práce s materiálem získaným nelegálně je také nelegální. Kristelová k tomu dodala, že vyhrávají přestupková řízení s lidmi, kteří je pomlouvají na sociálních sítích, ale to se prý v médiích neobjevuje.

Fotogalerie: - Obrázky v pařížských ulicích

V Paříži se na zdech objevuje rozdílná propaganda....
V Paříži se na zdech objevuje rozdílná propaganda....
V Paříži se na zdech objevuje rozdílná propaganda....
V Paříži se na zdech objevuje rozdílná propaganda....
V Paříži se na zdech objevuje rozdílná propaganda....
V Paříži se na zdech objevuje rozdílná propaganda....

Investigativní novinář konstatoval, že by se Novotným nezabýval, kdyby se nestal starostou Řeporyjí a kdyby to, co říkal jako bulvární novinář, nešířil i jako starosta. „Já tady trávim spoustu času, pracuju tady pro Řeporyje, pro jejich blaho a pro blaho jejich lidí a podsouvat mi trapně, že se tu věnuju něčemu jinýmu než starostování, je naprostá ubohost. Já jsem nikdy v životě tolik nepracoval,“ reagoval na to Novotný ve své kanceláři. Klíma se ho zeptal, kde je jeho hranice, vzhledem k tomu, že v interview u Xavera Veselého prohlašoval, že Kristelovou zničí, „aby žrala kůru“. Sám bývalý král bulváru uznal, že tohle novinařina nebyla a jednalo se o hloupý výrok. Ale neodpustil si argumenty, že nemůže být sociopat ani psychopat, protože má velké sociální cítění. „Když řeknu vo někom, že je to zm*d, tak je to zm*d,“ konstatoval starosta.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Klíma se zaměřil i na jeho výroky z Newsroomu ČT, kde Novotný přiznal, že vydírání je pracovní metodou bulváru, a přirovnal to k rekrutačním metodám StB. „Já vydírám jako starosta v zájmu Řeporyjí prakticky obden,“ tvrdí bývalý bulvárník. Klíma se ho ptal, zda tedy cesta k dobrým cílům vede špatnými prostředky a zda to tak má být. „Často,“ odpověděl mu na to starosta a dodal, že tak to být nemá, ale on je profesionál. „Takhle to říkal Stalin,“ obvinil ho investigativní novinář. „Ano, hezký, největší masový vrah v dějinách,“ odtušil pohrdlivě Novotný na Klímovo obvinění a pokračoval: „Já udělám v zájmu Řeporyjí cokoli, cokoliv. Já už jsem si ve jménu Řeporyjí pěkně zavydíral.“ Prý by mu ani nedělalo problém zveřejnit něčí milostné poměry, aby dosáhl svého. „Kdybyste viděl jakejma prostředkama já tady dosahuju věcí v tý komunální politice, to si vůbec neumíte představit,“ popsal svou nynější práci a znovu zopakoval, že pro zájem Řeporyjí udělá cokoliv a občané Řeporyjí mu to věří.

Celý pořad ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blatný spouští rozvrat. Revolta, konec, už jen krok. Vážná předpověď

7:36 Blatný spouští rozvrat. Revolta, konec, už jen krok. Vážná předpověď

„Jakmile národ přestane dodržovat anticovidová nařízení, dojde k několika zcela zásadním věcem. Před…