Pavel Novotný utřel. Ví to. A poslal jedovaté vzkazy

26. 11. 2020 13:34

Do parlamentních voleb zbývá méně než rok. Strany už tvoří koalice i kandidátky. Včetně ODS. Její výkonná rada rozhodla, kdo bude moci být na kandidátce. Ti, kdo budou mít negativní lustrační osvědčení a čistý trestní rejstřík. Koho to vylučuje? Vášnivého řidiče Pavla Novotného, který v poslední době proslul svými urážkami ministryně financí Schillerové. Informaci přinesl europoslanec Zahradil. A právě na toto nyní sám Novotný reaguje.

Pavel Novotný utřel. Ví to. A poslal jedovaté vzkazy
Foto: Repro Facebook
Popisek: Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS)
reklama

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

59%
41%
hlasovalo: 21439 lidí

„Mimo jiných usnesení včera Výkonná rada ODS potvrdila dvě elementární podmínky pro navrhované kandidáty do parlamentních voleb 2021: negativní lustrační osvědčení a čistý trestní rejstřík. Totéž budeme požadovat i po našich koaličních partnerech,“ informovala. A ačkoliv Novotný zmíněn není, problémů se zákonem neměl málo. U soudu byl Novotný za vyhrožování poslanci KSČM Ondráčkovi, ale obvodní soud nakonec rozhodl, že se o trestný čin nejednalo. Nicméně, Novotný byl v únoru tohoto roku odsouzen za vyhrožování vraždou Marku Vítovi a musel uhradit sankci 66 000 Kč.

Ale jsou zde i nepolitické kauzy, Novotný řídil, když to měl úředně zakázáno, a to ne jen jednou. Což sám přiznal v tři roky starém příspěvku, kde řekl, že je prostě vášnivý řidič. „Dostal jsem nejprve osm měsíců odnětí svobody s podmínečným odkladem na rok a půl. Jsem na život v podmínce zvyklý od kauzy karavan, kdy mi ji napálil krajský soud, než jsem to vyhrál, to dám. Už jsem tehdy zažil situaci, kdy se na mě řítil opilý senior v hospodě s napřaženou pěstí a já věděl, že mám jen vyčkávat, až mi jí sekne...“

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

„Nic se neděje. Honza Zahradil ta procenta za mě nažene, to člověk prostě cítí. PS: v kauze Vít, mám podanou ústavní stížnost,“ poznamenal nyní Novotný na svém twitterovém účtu.

„Necítím zášť. Mám ODS rád. Důležitý je také klid Jany Černochové. Strana ví, co dělá, přece, je to v jejím zájmu. Na tyhle věci máme Honzu, on vždycky řekne,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…