Pavel Šafr: Babiš je šéf mafie

09.08.2021 6:52 | Ze sítí

Šéf významného média Forum24 Pavel Šafr se, jak je jeho dobrým zvykem, obul do premiéra Andreje Babiše (ANO). Prý je „capo di tutti capi“. A my občané žijeme údajně v mafiánském státě. Fotografie před cukrárnou že odhalila leccos. Narozeninová párty s Babišem mladším možná také.

Pavel Šafr: Babiš je šéf mafie
Foto: Repro Youtube
Popisek: Šéfredaktor Fora24, Pavel Šafr

Premiér Andrej Babiš pořádal předvolební mítink ve svých domovských Průhonicích. Podepisovaly se knihy a točila se zmrzlina. Celou poklidnou akci, na kterou se sjelo mnoho Babišových příznivců, narušovaly pouze odpůrci vládních covidových restrikcí. Jeden z aktivistů se v jednu chvíli přiblížil ke stolku, kde premiér poctivě podepisoval fanouškům svoji novou knihu, a zpražil ho dobře mířenou dávkou vajíček.

Babiš, řádně zapatlaný od žloutku, se následně se svou ochrankou uchýlil do blízké cukrárny. Na místě byla přítomna i policie. Pavel Šafr v návaznosti na to sdílel právě fotografii cukrárny a před ní stojící ochranku s policií. A vyvodil z ní vskutku mnohé. „Česká republika 2021: mafiánský stát. V první linii policie, v druhé linii bodyguardi a mafiáni. A za nimi je schovaný Vůdce. Capo di tutti capi. Fascinující fotka,“ napsal skoro jakoby v úžasu.

Šafr je znám jako dlouhodobý a nesmlouvavý kritik Andreje Babiše. Účastnil se například, spolu s řeporyjským starostou Novotným a s Džamilou Stehlíkovou, i oslavy narozenin premiérova nejstaršího syna Andreje, který se v poslední době zjevuje často v českých médiích a netají se tím, že chce ovlivnit co nejvíce občanů, aby nevolili jeho otce a hnutí ANO. Premiér má se svým synem dlouhodobě komplikovaný vztah.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

Výdaje ze státního rozpočtu

Dobrý den, velice si vážím Vaší práce a toho, že vždy, co říkáte, máte doloženo grafy. Můžete zveřejnit graf nejvyšších 10 až 20 měsíčních výdajů z kapitol rozpočtu a pak to stejné u příjmů? Stále se jen přetřásají náklady na důchody. A co ostatní výdaje? Kam se ztrácí všechny peníze přijaté do rozp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladý Stropnický vystoupil: Liberálové? Obslužná třída velkého byznysu. Mluví o Tchaj-wanu, ale ve skutečnosti...

23:04 Mladý Stropnický vystoupil: Liberálové? Obslužná třída velkého byznysu. Mluví o Tchaj-wanu, ale ve skutečnosti...

„Dopředu naplánovaný podvod na voličích.“ Tak hodnotí Matěj Stropnický snahu miliardáře Jana Barty r…