„Když už se třeboňští gymnazisté dokázali odpoutat od svých iPadů a Facebooku a začali demonstrovat, lidi neobeznámené s konkrétními důvody protestů mohlo mylně napadnout, že už i „náctiletí“ se začínají hrozit nad jevy, které u nás vážně ohrožují svobodu i demokracii, jako jsou korupce, rozkrádání státního majetku, kmotrovské struktury v politice, nekompetentní vládnutí a zpolitizovaná státní správa,“ píše v sobotním vydání Práva a na svém blogu Jiří Pehe.
„Demonstrovat by jistě dávalo smysl i v případě, pokud by mladí chtěli připomenout dospělým, že ti svojí politickou netečností či ostentativním znechucením z politiky tzv. demokratických stran umožňují skórovat stranám, které by při vyšší volební účasti uspěly mnohem méně,“ uvádí příklad, kdy by podle něj studentský protest měl smysl. Takto ale ne.
Vítězslavu Baborovou totiž do funkce jihočeské radní pro vzdělání „vynesly legitimní volební výsledky a následné vyjednávání mezi KSČM s vítěznou sociální demokracií“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan