Pekarová Adamová bude v listopadu podruhé obhajovat post předsedkyně TOP 09

09.09.2023 8:10 | On-line

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová bude na listopadovém sněmu TOP 09 podruhé obhajovat pozici šéfky strany. ČTK potvrdila kandidaturu Pekarové Adamové mluvčí TOP 09 Markéta Volfová. V dalším období, které ohraničí sněmovní volby, pokud se budou konat v řádném termínu, se podle ní TOP 09 chce soustředit na diskusi s koaličními partnery o sporných tématech. Důraz bude klást na evropská témata. Pekarová Adamová stála jako předsedkyně strany u zrodu koalice Spolu, ve které se spojila TOP 09 s lidovci a ODS. Po volbách 2021 uskupení uzavřelo vládní spolupráci s koalicí Starostů a Pirátů. Sněm TOP 09 bude 11. listopadu.

Pekarová Adamová bude v listopadu podruhé obhajovat post předsedkyně TOP 09
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová

„Co se týká úkolu jak pro nového předsedu, ale i místopředsedy strany a nejen pro ně, přetrvává konstruktivní diskuse s koaličními partnery nad otázkami, kde třeba nepanuje naprostá shoda. Kromě jiného s důrazem na evropská témata, která jsou pro nás dlouhodobě zásadní a v nadcházejícím roce se určitě stanou jádrem mnoha diskusí napříč politickým spektrem," uvedla Volfová. Připomenula například dlouhodobou snahu TOP 09 o prosazení evropské měny v Česku.

TOP 09 pořádá volební sněm vždy po dvou letech. V listopadu v pražském hotelu Clarion budou delegáti volit kompletní předsednictvo i výkonný výbor strany. Kromě toho nově ustaví smírčí výbor a celostátní revizní komisi strany.

Naposled TOP 09 rozhodovala o změně vedení před dvěma roky, těsně po sněmovních volbách, vyměnila tehdy jednoho řadového místopředsedu. Pekarová Adamová byla tehdy opětovně zvolena velkou většinou. Jejím prvním zástupcem se stal znovu senátor Tomáš Czernin. Funkce řadových místopředsedů obhájili Jan Jakob, Herbert Pavera a Vlastimil Válek. Po dvou letech se do nejužšího vedení strany vrátil ústecký poslanec Michal Kučera, který nahradil šéfa karlovarské krajské organizace strany Lukáše Otyse.

Sněm se před dvěma lety kvůli zhoršené epidemické situaci v souvislosti s nemocí covid-19 konal částečně on-line. Nesl se v duchu příprav na vládní roli TOP 09. Pekarová Adamová tehdy hovořila o potřebě řešení epidemické, energetické i klimatické krize, stejně jako krize důvěry lidí ve stát s tím, že nevylučovala i nepopulární opatření.

Podle voličských preferencí se nyní TOP 09 pohybuje na pětiprocentní hranici pro vstup do Poslanecké sněmovny. Červnový model agentury Kantar ukázal, že v případě účasti koalice Spolu, složené z ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, by ve volbách mělo toto uskupení 24 procent hlasů a skončilo by na druhém místě za hnutím ANO.

reklama

autor: čtk

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Úsporný balíček

Co přesně chcete napadnout u ÚS? A myslíte, že máte šanci? A rozhodl už soud o vašich předchozích žalobách? Třeba ohledně valorizace důchodů? A ještě jedna všc, kdybyste byly po volbách u vlády. Co byste změnili nebo zrušili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Myslím, že předsednictví Pekarová bez problémů obhájí,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemravní bahno , 09.09.2023 8:44:09
když je někde smečka vlků, tak ji vede největší vlk. Když je někde banda ideologických dogmatiků, tak ji vede největší blb. Přírodní zákonitost, která platí i pro politiku.. Vyhraje, i když jí Jákob s Czerninem v blbosti těžce šlapou na paty.

|  14 |  0

Další články z rubriky

Mrznou bez jídla a vody. Ukrajina nařídila evakuaci. To není bojiště, jenom Poláci už mají dost

16:50 Mrznou bez jídla a vody. Ukrajina nařídila evakuaci. To není bojiště, jenom Poláci už mají dost

Polští řidiči kamionů nadále protestují proti neomezenému přístupu ukrajinských dopravců na polské ú…