Pekarová dostala na Tchaj-wanu nejvyšší vyznamenání. A toto tam prohlásila

28.03.2023 15:23 | On-line

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) promluvila na Tchaj-wanu k zákonodárcům v parlamentu. Ubezpečila, že Česká republika bude „za všech okolností“ stát po jejich boku. Ve své řeči se věnovala zejména tématům demokracie a svobody, které podle ní mají obě země od 90. let společné.

Pekarová dostala na Tchaj-wanu nejvyšší vyznamenání. A toto tam prohlásila
Foto: Facebook
Popisek: Předsedkyně Poslanecké sněmovny se vítá s tchajwanskými představiteli

Před projevem v parlamentu obdržela Pekarová Adamová nejvyšší vyznamenání Tchaj-wanu. V projevu k tamním poslancům poté připomněla heslo „Jsme s vámi, buďte s námi“, které zaznělo v Československém rozhlasu během prvních hodin okupace v roce 1968. 

„A já bych na tomto místě, vážené kolegyně, vážení kolegové, milý tchajwanský lide, vás chtěla ubezpečit, že jsme s vámi už nyní a budeme s vámi i nadále. Za všech okolností. Protože vy jste s námi, my jsme s vámi,“ uvedla Pekarová Adamová.

V projevu se zaměřila zejména na témata svobody a demokracie, o něž je podle ní třeba neustále pečovat. „Dobře sami známe, že mnozí sice hodně o demokracii mluví, ale ve skutečnosti jim vyhovuje pravý opak svobodného zřízení,“ uvedla s tím, že mnoho autokratů a diktátorů napříč historií se sice zaštiťuje líbivými slovy o svobodě, ale „nejsou sto obstát bez svých berliček v podobě útlaku, výhrůžek či dokonce násilí“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jma

Vláda a prezident

Podle vás je v pořádku, že prezident zasahuje nebo chce zasahovat do programového prohlášení vlády? Že má možnost ovlivnit, koho jmenuje ministrem chápu, ale zasahovat do programového prohlášení je podle mě mimo jeho jurisdikci nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pekarová, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusetirhonza , 28.03.2023 18:48:44
dostala metál za úspěšný prodej mobilů v předchozím zaměstnání. Nic jiného záslužného mně nenapadá.

|  11 |  0

Další články z rubriky

Fiala se loučil: Jsem úspěšný na sítích, nemusím mít nějaké funkce

16:23 Fiala se loučil: Jsem úspěšný na sítích, nemusím mít nějaké funkce

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS), který je aktuálně v demisi, má za sebou poslední řádné jednání. …