Pelikán: Nový zákon o žalobcích by vláda mohla projednat v srpnu

26.06.2015 14:17 | Zprávy
autor: čtk, mp

Vláda by mohla projednat nový zákon o státním zastupitelství na začátku srpna. Ministerstvo spravedlnosti nyní dokončuje vypořádání připomínek k normě, která mimo jiné navrhuje zrušit vrchní státní zastupitelství. V červenci by se ještě mělo o zákonu jednat na politické úrovni. Novinářům to dnes řekl ministr Robert Pelikán (ANO).

Pelikán: Nový zákon o žalobcích by vláda mohla projednat v srpnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na ministra spravedlnosti Robert Pelikán

Návrh zákona má zrušit vrchní státní zastupitelství, která nyní sídlí v Praze a Olomouci. Podle návrhu zákona by měl vzniknout nový speciální tým žalobců, kteří se zaměří na boj proti závažné hospodářské kriminalitě. Místo vrchních žalobců by kauzy u vrchních soudů měli mít nově na starosti žalobci z krajských zastupitelství. V soustavě žalobců budou působit tzv. vedoucí státní zástupci, kteří budou ve funkci sedm let na základě výběrového řízení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…