Petr Hampl: Vražda Charlieho Kirka jako důsledek nepoměru sil

14.09.2025 20:23 | Komentář
autor: Petr Hampl

Politické násilí je důsledkem nepoměru sil a iracionálního davového jednání, říká sociolog Petr Hampl o mocenské převaze liberální oligarchie. Podle něj tato nová aristokracie nejenže necítí potřebu dodržovat pravidla, ale cíleně vytváří atmosféru, v níž se útoky na odpůrce – od pokusů o vraždu Donalda Trumpa a Roberta Fica až po zabití Charlieho Kirka – stávají nevyhnutelnými.

Petr Hampl: Vražda Charlieho Kirka jako důsledek nepoměru sil
Foto: Screen: XTV
Popisek: PhDr. Petr Hampl, Ph.D., sociolog

Politické násilí je vždy důsledkem výrazného nepoměru sil. K násilí se uchylují ti, kdo si jsou jisti, že protistrana nebude mít možnost úder vrátit. To se ostatně týká každého porušování pravidel. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Kamiony

To, že přetížené kamiony ničí naše silnice, to neříkáte žádnou novinku, a že na to upozorňujete přeci nic neřeší, spíš se ptám, co s tím hodláte udělat, pokud něco? Protože politik nejste první den, tak proč jste nenavrhl něco, co by problém vyřešilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

K Bystroňovi se připojil Petr Štěpánek: Také žaluje Milion chvilek

14:21 K Bystroňovi se připojil Petr Štěpánek: Také žaluje Milion chvilek

Spisovatel, hudebník a 1. místopředseda vládní strany Trikolora Petr Štěpánek podal žalobu proti nez…