Petr Hampl oficiálně požádal o místo ve vládní radě. Od úředníka dostal odpověď, že by jako heterosexuální muž „nebyl přínosem“

25.10.2019 11:52

Sociolog Petr Hampl kontaktoval Radu vlády pro rovnost žen a mužů a požádal, aby byl do Rady zařazen také zástupce heterosexuálních bílých mužů, protože tato supina čelí podle jeho názoru stále většímu tlaku. Raději se podívejte sami, jak dopadl.

Petr Hampl oficiálně požádal o místo ve vládní radě. Od úředníka dostal odpověď, že by jako heterosexuální muž „nebyl přínosem“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl

V roce 2017 se zrodilo Sdružení bílého heterosexuálního muže. Jeho smyslem je prý tropit si srandu z politické korektnosti a bránit bílé heterosexuální muže, protože právě na ně prý běsnění zvrácených progresivistických elit nejpalčivěji.

Již několik desetiletí jsme svědky toho, že vlády mnoha států a politicko-intelektuálská třída jako celek se zpronevěřuje svému poslání chránit svobody svých spoluobčanů. Místo toho se zaměřují na domnělá skupinová práva menšin, přičemž každá takzvaná menšina je zvýhodňována na úkor ostatních. Je tak porušována zásada rovnosti před zákonem, příslušníci ‚nemenšin‘ jsou diskriminováni a mnohdy dokonce zbavováni základních občanských svobod. Na jednu skupinu obyvatel dopadá toto běsnění zvrácených progresivistických elit nejpalčivěji. Jsou to heterosexuální bílí muži, jejichž práva jsou omezována zvlášť skandálním způsobem,“ stojí na webu Sdružení, jehož místopředsedou se v roce 2017 stal i sociolog Petr Hampl.

Bílí heterosexuální muži by podle členů sdružení měli být hrdí na to, že jsou bílí heterosexuální muži.

A před pár dny, po dvou letech existence spolku, učinil Petr Hampl pokus. Požádal o zařazení zástupců spolku do Rady vlády pro rovnost žen a mužů.

Na internetových stránkách vlády se lze dočíst, že Rada sleduje vnitrostátní plnění mezinárodních závazků ČR v oblasti rovnosti žen a mužů, zejména závazků vyplývajících z Úmluvy OSN o odstranění všech forem diskriminace žen a dalších. Identifikuje ve společnosti aktuální problémy v oblasti rovnosti žen a mužů. Projednává a doporučuje vládě ČR základní koncepční směry postupu vlády ČR při prosazování rovnosti žen a mužů, zejména prostřednictvím zpracování návrhů týkajících se politik v jednotlivých oblastech rovnosti žen a mužů, návrhů dílčích opatření a podnětů ke zlepšení rovnosti žen a mužů, a to z vlastní iniciativy nebo v rámci úkolů uložených vládou Radě nebo jejímu předsedovi či předsedkyni.

A jak Hampl se svým pokusem dopadl? Budou zástupci Spolku členy Rady?

„Jen tak pro legraci jsme zkusili požádat, aby Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže bylo zastoupeno ve vládní Radě pro rovnost mužů a žen. Rada nezklamala. Jak nám napsal ředitel příslušného vládního odboru pan Šafařík, zapojení takového sdružení ‚by nebylo přínosem‘. Kdo tedy přínosem je?“

Nesehnutí (to je ta neziskovka, co bojuje o zákaz reklam zobrazujících hezké ženy), Český svaz žen, Sorosovo Open Society, Gender Studies, Česká ženská lobby, Fórum 50%. Skoro to působí dojmem, že ta rovnost není tak úplně rovná,“ napsal Hampl na sociální síti Facebook.

Zmínil nadaci Open Society Found miliardáře maďarského původu George Sorose, sociálně-ekologickou nevládní organizaci Nesehnutí, Gender Studies, Česká ženská lobby, Zástupci těchto organizací podle Hampla asi zřejmě jsou přínosem.

„Skoro to působí dojmem, že ta rovnost není tak úplně rovná,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…