Petr Lachnit: Městská část Praha 5 má nový dispečink pro pečovatelskou službu

20.02.2018 9:41

"Pečovatelská služba, kterou provozuje příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 je registrovanou sociální službou, která v nepřetržitém provozu pomáhá zdravotně a tělesně postiženým občanům, seniorům nebo rodinám s dětmi z Prahy 5, kteří potřebují z důvodu trvalého nebo dočasného snížení soběstačnosti nebo chronického onemocnění pomoc jiné osoby" uvádí JUDr. Petr Lachnit, radní pro sociální oblast a pokračuje...

Petr Lachnit: Městská část Praha 5 má nový dispečink pro pečovatelskou službu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Lachnit
reklama

Na naší městské části se stala pečovatelská služba významnou součástí sítě poskytovaných služeb a má svou dlouhodobou historii a tradici. Domácí péče se stává stále vyhledávanější a nezbytnou službou pro klienty, jejich rodiny a známé, kteří již nestačí pro své blízké zajistit odpovídající pomoc a potřebují využít pomoci právě pečovatelek přímo v domácím prostředí. Každoročně se zvyšuje počet klientů a zájemců o tyto služby a formu péče.

Pečovatelská služba se musí dostat vždy ke svým klientům, kteří jsou na ni odkázáni a to často i do nedostupných míst, prostě jim musí být k dispozici. Chceme být svým klientům blíž, takže většina z nich využívá buď osobního nebo telefonického kontaktu přímo se sociální pracovnicí pečovatelské služby, která jim poskytuje nejen poradenství například při řešení dávek a příspěvků, ale i přímo zprostředkovává podání žádostí za klienty na úřady, řeší obtížné životní situace a další potřebné záležitosti.