Petr Robejšek založil politickou stranu

24.11.2016 10:12

Český politolog Petr Robejšek, který dlouhodobě žije v Německu, založil v České republice novou politickou stranu. Chce uzdravit politiku, řekl na tiskové konferenci.

Petr Robejšek založil politickou stranu
Foto: Václav Fiala
Popisek: Politolog Petr Robejšek v Ostravě
reklama

Nová strana ponese název Realisté. Logem strany je modrá hvězda, jež má být podle Robejškových slov majákem hledání národních potřeb a hodnot.

Strana kritika Evropské unie a elit Petra Robejška se chce profilovat jako středopravicová. Mohla by se prý stát alternativou pro voliče, kteří si ze současných stran nedokáží vybrat. 

Mezi další Realisty, které Robejšek na tiskové konferenci představil, patří advokát a akademik Alexander Király, agrární analytik Pavel Havel, podnikatel Antonín Fryč či ekonom a investor Pavel Kohout. Mezi jmény nechybí ani prezident Unie zaměstnavatelských svazů ČR a prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiří Horecký.

Cílem strany jsou parlamentní volby, program do nich představí v únoru nebo v březnu. Priority jsou podle Robejška rodina, bezpečnost, spravedlnost a národní bohatství. Robejšek však nevyloučil ani případnou kandidaturu na prezidenta.

Podle informací deníku Echo24.cz bude strana fungovat s podporou investiční skupiny Penta. Zatím však ještě podle Robejška není registrovaná, nemá tak ani svého předsedu. Jak dodal, strana má pak vyznávat jinou metodu než ostatní strany, má mít svůj vlastní kodex.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…