Petra Paroubková: Ať se Zeman začne chovat dospěle

20.05.2013 12:31

Proč by Putna měl být prezidentovi putna. Do takové úvahy se pustila Petra Paroubková, kterou kdysi M. C. Putna učil. Svůj názor na jmenování Putny profesorem sděluje Paroubková na serveru Aktuálně.cz. Podle ní si Putna nejvyšší akademický titul zaslouží.

Petra Paroubková: Ať se Zeman začne chovat dospěle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petra Paroubková

Když byl Martin C. Putna odborným asistentem, učil mimo jiných také Petru Paroubkovou, tehdy posluchačku rusistiky. Podle Paroubkové bývaly jeho přednášky vždy narvané. „Zdaleka tam nebyli jen studenti rusistiky. Byla tam směs mladých lidí, které Martin Putna uchvátil. Jeho přednášky o staré ruské literatuře byly kulturně teologickým výkladem, do kterého sám přednášející zapojoval posluchače,“ dodává.

Ve své úvaze Petra Paroubková na Aktuálně.cz říká, že Putnu nechce adorovat, ale zdůrazňuje, že na něj má ty nejlepší vzpomínky. „Pokud si někdo zaslouží nejvyšší akademický titul, tak Martin C. Putna určitě. Je to rozený akademik a pedagog. V poměrně nízkém věku prošel habitací, dle vyjádření univerzity úspěšně.“ O tom podle Paroubkové není pochyb.

Podle Paroubkové by se měl prezident chovat dospěle

Na serveru Aktuálně.cz Paroubková dále píše: „Dle zákona prezident profesory 'jmenuje'. Ne 'může jmenovat'. Je to vlastně akt prvního úředníka této země.“ Její úvahy se dále zabývají případnými výhradami Miloše Zemana k Martinovi. C. Putnovi. „Co prezidentovi na M. C. Putnovi vadí? Jeho politický názor? S tím Putnovým se také ne úplně shoduji. Jeho parodující video z doby před prezidentskou volbou? Mně se zdá dětinské. Jaký má můj politický názor vliv na můj názor akademický nebo společenský nebo jak to mám nazvat? Žádný,“ myslí si Paroubková.

Podle ní je prý možné, že prezidentovi vadí, že M. C. Putna otevřeně kritizuje katolickou církev za některé její projevy tmářství. Možná mu prý vadí i to, že si M. C. Putna dovolil říct, že je katolík. A že je homosexuál.

Petra Paroubková si podle svých slov myslí, že M. C. Putna je jedním z nejlepších vyučujících, které kdy potkala. „Možná by se pan prezident měl začít chovat dospěle. Možná by mu Putnovy názory měly být putna. Spíš by měl dohlédnout na vzdělání své dcery, tedy ať alespoň dokončí maturitu.“ Podle Paroubkové už vlastně ani na to nemá ze zákona právo, protože jeho dcera už je plnoletá.

Svou úvahu uzavírá Paroubková výpadem: „Možná by si pan prezident měl doplnit své vzdělání a přečíst pár knížek M. C. Putny. Na intelektuální debatu s ním totiž bezpochyby nemá…"


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Závažná slova Václava Klause o Miloši Zemanovi a moci médií. Václav Havel a jeho vyvolení. A trvající prohra ODS

20:02 Závažná slova Václava Klause o Miloši Zemanovi a moci médií. Václav Havel a jeho vyvolení. A trvající prohra ODS

REPORTÁŽ Tragický a totální úpadek české pravice a levice – ODS a ČSSD. I přes jásání „soudruha nadz…