Petříček: ČSSD nesmí vypadat, že naskakuje na program Okamury. Moderní západní levice!

08.01.2019 7:41

Šéf diplomacie Tomáš Petříček se v rozhovoru pro MF Dnes rozpovídal o svém úmyslu jít do čela sociální demokracie, konkrétně tedy na místopředsednické křeslo.

Petříček: ČSSD nesmí vypadat, že naskakuje na program Okamury. Moderní západní levice!
Foto: repro ČT
Popisek: Tomáš Petříček

Petříček chce jít do čela strany proto, aby mohl budovat moderní levicovou stranu západního střihu. Jak píše MF Dnes, tedy to, s čím pohořel Bohuslav Sobotka. Po odvolání Petříčka z funkce šéfa diplomacie přitom volají například komunisté, kteří nejsou spokojeni s jeho zahraniční politikou. A na černé listině je Petříček i u prezidenta Miloše Zemana či u premiéra Andreje Babiše (ANO).

Anketa

Je Jan Hamáček dobrý předseda ČSSD?

5%
81%
hlasovalo: 6057 lidí

„Od počátku se snažím naplňovat programové prohlášení vlády. I díky ČSSD je prozápadně orientovaná, ukotvuje nás v Evropské unii i NATO,“ zmínl Petříček. „Svět se mění, a pokud se nebudeme snažit o pevné ukotvení ve strukturách, které nám garantují bezpečnost, tak zpochybňujeme vlastní postavení. V tomto směru mám vytyčené cíle, a pokud to někomu připadá zvláštní... Kritiku ale vnímám pouze od komunistů, kteří nejsou ve vládě. I proto, že se v zásadních otázkách zahraniční politiky s vládou neshodují,“ zmínil. Své pak Petříček řekl nejen o globálním paktu o migraci, ale také o odškodnění banderovců, kdy Zeman jej vyzval k oficiálnímu protestu, on sám hovoří o tom, že je to věcí Ukrajiny.

„ČSSD si v posledních letech prošla několika volebními neúspěchy. Jsem přesvědčen, že pro nás bude důležitá jasná, jednoduchá a srozumitelná programová vize, která lidi přesvědčí, že ČSSD má občanům stále co dát. Nevnímám se v ČSSD v tomto smyslu jako osamocený. Nejen Jana Maláčová, ale i Honza Hamáček, Martin Netolický a řada komunálních politiků ČSSD ukazuje, že můžeme být moderní levicovou stranou západního střihu. Chtěl bych k tomu přispívat,“ zmínil. 

„Volič nevěděl, co vlastně sociální demokracie je. Jestli hájí naše zájmy v Evropské unii, nebo naopak naskakuje na některé argumenty radikálnějších politických stran, jako je třeba SPD Tomia Okamury,“ zmínil Petříček s tím, že ČSSD může ukázat výsledky z minulosti. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu že je 16? Nebo spíš 40? Afghánce hledá policie. FOTO mladíka uvnitř

19:21 Tomu že je 16? Nebo spíš 40? Afghánce hledá policie. FOTO mladíka uvnitř

Policie vyhlásila pátrání po údajně šestnáctiletém mladíkovi Rasollu Mohammadovi s informací, že můž…