Petříček: ČSSD nesmí vypadat, že naskakuje na program Okamury. Moderní západní levice!

08.01.2019 7:41

Šéf diplomacie Tomáš Petříček se v rozhovoru pro MF Dnes rozpovídal o svém úmyslu jít do čela sociální demokracie, konkrétně tedy na místopředsednické křeslo.

Petříček: ČSSD nesmí vypadat, že naskakuje na program Okamury. Moderní západní levice!
Foto: repro ČT
Popisek: Tomáš Petříček

Petříček chce jít do čela strany proto, aby mohl budovat moderní levicovou stranu západního střihu. Jak píše MF Dnes, tedy to, s čím pohořel Bohuslav Sobotka. Po odvolání Petříčka z funkce šéfa diplomacie přitom volají například komunisté, kteří nejsou spokojeni s jeho zahraniční politikou. A na černé listině je Petříček i u prezidenta Miloše Zemana či u premiéra Andreje Babiše (ANO).

Anketa

Je Jan Hamáček dobrý předseda ČSSD?

5%
81%
hlasovalo: 5914 lidí

„Od počátku se snažím naplňovat programové prohlášení vlády. I díky ČSSD je prozápadně orientovaná, ukotvuje nás v Evropské unii i NATO,“ zmínl Petříček. „Svět se mění, a pokud se nebudeme snažit o pevné ukotvení ve strukturách, které nám garantují bezpečnost, tak zpochybňujeme vlastní postavení. V tomto směru mám vytyčené cíle, a pokud to někomu připadá zvláštní... Kritiku ale vnímám pouze od komunistů, kteří nejsou ve vládě. I proto, že se v zásadních otázkách zahraniční politiky s vládou neshodují,“ zmínil. Své pak Petříček řekl nejen o globálním paktu o migraci, ale také o odškodnění banderovců, kdy Zeman jej vyzval k oficiálnímu protestu, on sám hovoří o tom, že je to věcí Ukrajiny.

„ČSSD si v posledních letech prošla několika volebními neúspěchy. Jsem přesvědčen, že pro nás bude důležitá jasná, jednoduchá a srozumitelná programová vize, která lidi přesvědčí, že ČSSD má občanům stále co dát. Nevnímám se v ČSSD v tomto smyslu jako osamocený. Nejen Jana Maláčová, ale i Honza Hamáček, Martin Netolický a řada komunálních politiků ČSSD ukazuje, že můžeme být moderní levicovou stranou západního střihu. Chtěl bych k tomu přispívat,“ zmínil. 

„Volič nevěděl, co vlastně sociální demokracie je. Jestli hájí naše zájmy v Evropské unii, nebo naopak naskakuje na některé argumenty radikálnějších politických stran, jako je třeba SPD Tomia Okamury,“ zmínil Petříček s tím, že ČSSD může ukázat výsledky z minulosti. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsme všichni blbci? S Jaromírem Soukupem je to úplně jinak. Nejde do politiky, má ďábelský nápad, objevilo se

21:26 Jsme všichni blbci? S Jaromírem Soukupem je to úplně jinak. Nejde do politiky, má ďábelský nápad, objevilo se

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup před pár dny oznámil, že se vrhá do politiky. Řada kom…