Petříček si z kritiky od Zemana nic nedělá. Toto prohlásil už jako zvolený místopředseda ČSSD

02.03.2019 12:43

Je to oficiální. Ministr zahraničí Tomáš Petříček se stal jedním z místopředsedů ČSSD. Na delegáty sjezdu vytáhl Ferdu, což mu přineslo 256 hlasů. Volby se účastnilo 472 delegátů.

Petříček si z kritiky od Zemana nic nedělá. Toto prohlásil už jako zvolený místopředseda ČSSD
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ministr Tomáš Petříček hovoří na sjezdu ČSSD
reklama

V pátek si delegáti sjezdu ČSSD v Hradci Králové vyslechli projevy uchazečů o místopředsednické stranické posty. Do nejužšího vedení strany se chtěl dostat i ministr zahraničí Tomáš Petříček. Nakonec uspěl. Možná mu k tomu dopomohl i Ferda, maňásek, kterého mu pro štěstí půjčila jeho sedmiletá dcerka.

„Když jsem před pěti měsíci nastupoval na funkci ministra zahraničí, tak jsem se o sobě dozvěděl, že jsem maňásek nebo loutka. Dovolte mi, abych vám teď představil jediného maňáska, se kterým si mě můžete spojovat,“ prohlásil Petříček. A vytáhl z pultíku hnědého maňáska. „Tohle je Ferda. Půjčila mi ho moje sedmiletá dcera Bětka, abych dneska měl trochu víc štěstí,“ pokračoval Petříček.

Jak je vidět, Ferda Petříčkovi štěstí nakonec přinesl. Přinesl mu ho i jeho kandidátský projev, v němž řekl, že je „kluk, který je sociálním demokratem od svého mládí“. Vůči straně cítí dluh a chce jí pomoci odrazit se ode dna. Pokud se to má podařit, ČSSD musí pomoci matkám samoživitelkám, musí i chudým lidem pomoci k tomu, aby doma měli teplo a mohli si svítit.

Fotogalerie: - Sjezd ČSSD 2019

Jan Hamáček hovoří k delegátům sjezdu ČSSD
Delegáti  sjezdu ČSSD
Jaroslav Foldyna mezi delegáty sjezdu ČSSD
Prezident Miloš Zeman hovoří na sjezdu ČSSD, sledu...
Vystoupení prezidenta Zemana na sjezdu ČSSD
Jaroslav Foldyna na sjezdu ČSSD

Vedle toho ale strana musí hledět do budoucnosti a zamyslet se nad tím, co voličům nabízí do roku 2030, a to jak voličům městským, tak venkovským, voličům mladším i starším.

V sobotu Petříček před kamerami České televize doplnil, že stávající vedení ČSSD drží prozápadní kurz, on sám je tomu rád a vzhledem k tomu, že dostal důvěru od delegátů, necítí ani potřebu odcházet z vlády. Ve vládě setrvá navzdory tomu, že ho prezident Miloš Zeman podrobil kritice, když připomněl Petříčkův nevalný výsledek v komunálních volbách v Praze.

„Já jsem člověk, který je schopen sebereflexe. Já jsem v Praze 7 nastoupil v situaci, kdy si tam ČSSD nestála moc dobře, ČSSD musí najít témata, která ukážou, že ČSSD i na městského voliče myslí,“ pravil Petříček.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

16:35 „Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

Ne každý přivítal obrat v přístupu ke koronaviru Romana Prymuly. Podle právníka Tomáše Tyla se bez j…