Petrov a Jakl dělají Babišovi užitečné idioty, píše komentátor Pečinka

6. 4. 2019 12:35

Komentátor Reflexu Bohumil Pečinka se nebojí to, co vidí, jasně pojmenovat. Při sledování dění ve Sněmovně dospěl k názoru, že lidé jako Ladislav Jakl či Vadim Petrov, kteří jsou dnes členy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), jsou lidmi na svém místě. Jenže současně jsou to prý vlastně takoví „užiteční idioti“.

Petrov a Jakl dělají Babišovi užitečné idioty, píše komentátor Pečinka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka
reklama

Když se po volbách v roce 2017 obsazovaly orgány Poslanecké sněmovny, ukázalo se, že v dolní komoře českého parlamentu existuje jasná většina disponující silou 115 hlasů z celkových 200. Na spolupráci se tehdy dohodli poslanci ANO Andreje Babiše, hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury a komunisté. Právě tato většina rozhodla o tom, kdo bude předsedou Sněmovny a kdo zasedne v jakém výboru.

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš si dokonce v jednu chvíli pohrával i s myšlenkou, že na stejném půdorysu sestaví i vládu. Nakonec však od tohoto nápadu ustoupil. Podle Pečinky tak učinil především s ohledem na své zahraniční partnery v Německu a ve Francii, kteří by nebyli nijak nadšeni z představy, že součástí české vlády je Tomio Okamura, který se otevřeně hlásí ke spolupráci s francouzskou krajně pravicovou političkou Marine Le Penovou a s dalšími radikály.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Zrodila se menšinová vláda ANO a ČSSD, kterou drží u moci komunisté. To však neznamená, že by stopatnáctková většina Okamury a komunistů a Babiše někam zmizela. Existuje stále. A snaží se na určitá místa dosadit lidi, kteří budou nakloněni tomu provést změny, po nichž tato neformální koalice volá. Týká se to třeba voleb do mediálních rad. V RRTV usedli např. spolupracovník exprezidenta Klause Ladislav Jakl nebo analytik Vadim Petrov.

„Jsem přesvědčen, že lidé jako Ladislav Jakl nebo Vadim Petrov jsou odborně vybaveni pro práci v těchto radách a kritika levicově liberálních médií vůči jejich osobám je neopodstatněná. Problémem je ale kontext celé věci. Chtě nechtě totiž budou svou práci dělat v souladu se změnami, které v politické, ekonomické a v mediální sféře provádí Andrej Babiš. Právě v kontextu řady deformací demokracie, kterých se babišovci dopouštějí ve veřejném životě, je angažmá v mediálních a jiných radách staví do pozic užitečných idiotů,“ napsal Pečinka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mirek Kalousek má ďábelský plán. Fakt nemám strach, že bychom o něj přišli. Zeptali jsme se ve sněmovně a dozvěděli se o jeho „odchodu“ velmi zajímavé věci

16:46 Mirek Kalousek má ďábelský plán. Fakt nemám strach, že bychom o něj přišli. Zeptali jsme se ve sněmovně a dozvěděli se o jeho „odchodu“ velmi zajímavé věci

Konec Miroslava Kalouska v politice? Zkušení čeští političtí hráči tomu příliš nechtějí věřit. Parla…