Piráti dostali vlastní medicínu: Zkusili černou kampaň, šíří se o nich pravda

28.09.2021 13:25 | Ze sítí

Pirátská strana před volbami nemilosrdně tepe svou politickou konkurenci. Trikolora by prý neměla vést kampaň na černo. Samo pirátstvo ale prý může vyvěšovat své transparenty bez vědomí majitelů. Babiš i Nacher z ANO se nestačili divit, co na ně PIRÁTOSTAN vymyslel. A je toho víc. Na internetu byla založena speciální webová stránka, která zaznamenává vybrané výroky Pirátů. Název? Proti-Piratum.cz.

Piráti dostali vlastní medicínu: Zkusili černou kampaň, šíří se o nich pravda
Foto: Repro. Twitter
Popisek: Kampaň koalice Pirátů a Satrostů, Praha

Anketa

Od jakého věku by měl mít český občan právo volit?

11%
72%
hlasovalo: 22010 lidí

Je to jen pár dní, co se jeden z nejvýše postavených pirátů, poslanec Jakub Michálek, ostře pustil do pražské Trikolory. Ta si, podle piráta, údajně nelegálně postavila propagační kostku na nádraží Jiřího z Poděbrad, aniž by městu zaplatila nájemné. „Ne, není (a doufám nikdy nebude) normální dělat kampaň na černo,“ odplivl si Michálek nad pravicovou Trikolorou.

Nutno dodat, že tento svůj tweet Michálek rychle ze svého profilu smazal a zřejmě věděl proč, jelikož nyní vyplula na veřejnost informace, že Pirátská strana, bez vědomí majitele několika reklamních ploch v Praze, vyvěsila pod billboardy hnutí ANO své vlastní bannery.

Pod billboardem, na kterém jsou vyobrazeni premiér Andrej Babiš a lídr pražské kandidátky hnutí ANO Patrik Nacher, tak můžeme vidět i přilepenou pirátskou plachtu se vzkazem: „PIRÁTOSTAN, ZEMĚ, KDE SE NEKRADE“. Piráti se sice hájí tím, že příslušnou finanční částku za pronájem majiteli plochy poslali, ale nic už to nemění na tom, že jednali zcela bez vědomí tohoto majitele a narušili tak jeho vlastnická práva.

Poslanec za ANO Nacher se ke kauze vyjádřil na svém twitteru a připomněl právě i Michálkův poněkud pokrytecký útok na Trikoloru. „Když konkurence použije nelegální reklamní plochu, jsou Piráti nemilosrdní, sami to ale udělají a ještě se navíc tváří jako hrdinové. To prostě nevymyslíte. Mezi oběma situacemi 14 dnů,“ podivoval se pirátským manýrům Nacher.

Satirický twitterový účet Zpovykaný Pražák se k agresivní kampani Pirátů vyjádřil ve světle znárodňování bytů, ke kterému se schyluje v německém Berlíně a kterým by se zřejmě rád inspiroval pirátský poslanec František Kopřiva. „Takhle by to nějak bylo s těmi byty? Bez vědomí majitele, ale pak mu něco pošlou,“ napsal Zpovykaný Pražák a naznačil tím, že Piráti zřejmě nemají zcela respekt k majetku a vlastnictví cizích lidí.

„Reminder pro místní konzervativní obdivovatele Západu: Včera se občané vyslovili v jedné zemi pro manželství pro všechny a v metropoli druhé země pro vyvlastnění čtvrt milionu bytů od největších developerů,“ napsal konkrétně pirát Kopřiva s tím, že Česká republika podle něj patří jednoznačně na Západ, znárodňováním bychom se tak asi měli inspirovat.

Pirátská strana se kdysi ve svých kampaních často pyšnila heslem „Internet je naše moře“. Poslední dobou to ale vypadá, jako kdyby se ono moře pod pirátskou bárkou značně rozhoupalo. Pirátští politici jsou za své kontroverzní a radikální výroky pod palbou nejen na sociálních sítích, ale i jinde.

Například webová stránka 100 důvodů proti Pirátům je jednou z mnoha iniciativ, které se v poslední době objevily. „Na těchto stránkách chceme skrze výroky a činy členů České pirátské strany – Pirátů varovat před volbou této (ultra)levicové strany. Dle předvolebních průzkumů Piráti (společně se STAN) v současné době zaujímají přední místo mezi levicovými stranami. Kam se ztratily hlasy komunistických voličů, Zelených, sociálních demokratů a dalších tradičních levicových stran? Vymírají levicoví voliči? Nikoliv. Přesunuli se k jiným stranám a v největší míře k tzv. nové levici, kterou v ČR ztělesňují hlavně Piráti,“ píší s obavami autoři stránek.

Piráti se podle tvůrců webovek nyní, před volbami, snaží potenciální voliče uklidnit a přesvědčit je o své umírněnosti, ale nic z toho prý není pravda. „Vedení Pirátů se nyní usilovně snaží budit skrz aktualizaci volebního programu dojem, že např. otevřená migrační politika či otázka zvyšování daní byla v jejich programu kdysi v hluboké minulosti. Připomíná to ono komunistické uklidňování, že ‚žádná kolektivizace se nechystá‘. Smyslem těchto stránek je zaznamenávat nezkreslené výroky či činy pirátských představitelů tak, aby nemohly být jejími členy vyvraceny či překrucovány.“

Připomenuty údajně musí být zejména výroky šéfpiráta Ivana Bartoše o nutnosti zvyšování daní, nápady některých členů strany na masivní danění bytů nebo slova pirátského poslance Profanta o konzervativních bílých páprdech v parlamentu. Stránku 100 důvodů proti Pirátům naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu

11:30 „Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu

Celostní a rehabilitační lékař Jan Hnízdil ve svém blogu na Aktuálně.cz se ostře vymezil vůči České …