Piráti prý chtějí zablokovat ústavní právo na obranu se zbraní. Hrozí repete velké zdržovačky

02.06.2021 18:25

LIGA LIBE – Petice proti nesmyslným zákazům legálních obranných prostředků na svém facebookovém profilu upozorňuje na hlasování ve Sněmovně, kdy na program schůze bude podle jejích slov konečně zařazen pro nás všechny tak klíčový „ústavní dodatek“ na právo obrany se zbraní do druhého čtení – a to jako třetí bod! Problém jsou však podle LIGY zprávy, které přicházejí od Pirátů.

Piráti prý chtějí zablokovat ústavní právo na obranu se zbraní. Hrozí repete velké zdržovačky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

„Stálo to, věřte, zvláště v době maximálně přetížené Sněmovny, kde nejen doznívají covidové problémy, ale i s blížícími se volbami, kdy se na program hrnou v rámci poslední šance na projednávání desítky klíčových témat, neuvěřitelnou energii, čas – a taktéž i doslova vyčerpávající jednání na nejvyšší úrovni napříč klíčovými stranami ve Sněmovně,“ píše LIGA. 

„O to znepokojivěji pak nyní bohužel působí některé zprávy z tamních kuloárů. Zástupci České pirátské strany, kteří se zde jeví dlouhodobě největším odpůrcem této nejen pro české vlastníky zbrojních průkazů, ale i kromobyčejně důležité novely Listiny základních práv a svobod, už ráno na včerejším grémiu vystoupili proti jejímu dalšímu projednávání. A v následném hlasování o zařazení této ústavní novely na program se poslanci Pirátů naprosto většinově zdrželi,“ dodává LIGA.

„Zdaleka horší na všem ještě však je, že podle našich informací přímo z této partaje na dnešek chystají pirátští poslanci náš ústavní dodatek mazaně obstrukcemi úplně z jednání vyblokovat – a to tím, že budou prostě donekonečna a účelově k předchozím dvěma tématům vystupovat se svými projevy a na projednávání dodatku se tak prostě času už nedostane...,“ píše také LIGA své obavy, že by se mohl opakovat scénář z minulého týdne, kdy se takto obstruovalo u dovolby členů Rady ČT.

„My stále doufáme, že jde snad o nějakou zkreslenou zprávu, či dokonce hoax, protože ona tak dlouho připravovaná ústavní novela je nesmírně důležitá nejen pro statisíce vlastníků zbrojních průkazů, ale i do budoucna pro všechny miliony našich občanů, kteří by chtěli i do budoucnosti zachovat právo a možnost pořizovat, vlastnit a nosit sebeobranné prostředky, které jsou právě v zemích na západ od nás tak striktně omezovány. Sledujme dnes proto obzvláště bedlivě odpolední dění v dolní komoře Parlamentu ČR a věřme, že tu dnes vyhraje nejen zdravý rozum, ale zejména zájmy slušných a zákona dbalých občanů této země. Té země, která je dosud jednou z nejbezpečnějších zemí světa – a aby se tento stav zachoval, má zásadně přispět ono za pár hodin plánované sněmovní projednávání...,“ uzavřela LIGA s dodatkem, že je nyní nutné držet palce. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

22:35 „Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Za…