Piráti spojili volební kampaň s peticí Za kontrolu moci a mocných

25.08.2017 22:02

Piráti spojili svou volební kampaň se sbíráním podpisů pod petici Za kontrolu moci a mocných. Požadují v ní přijetí protikorupčních zákonů, od nichž si slibují úsporu 100 miliard korun. Uvedli to dnes v prohlášení zaslaném ČTK.

Piráti spojili volební kampaň s peticí Za kontrolu moci a mocných
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Piráti chtějí mimo jiné uzákonit, aby parlamentní strany měly nárok na státní příspěvky jen v případě, že zveřejní své hospodaření i kontakty s lobbisty. Chtějí také zrušit výjimky některých firem ze zveřejňování smluv v jejich registru nebo zavést hmotnou odpovědnost politiků, žalobců a soudců za nezákonná rozhodnutí.

Petiční výbor tvoří lídr Pirátů Ivan Bartoš, právník Jakub Michálek a manažerka Dana Balcarová, kteří jsou pražskými zastupiteli.

Peticemi, které mají minimálně 10.000 podpisů, se musí na své schůzi zabývat Senát. Ve Sněmovně petice projednává petiční výbor, který je může předat jinému, věcně příslušnému orgánu Sněmovny.

Piráti se zatím do Sněmovny nedostali, podle průzkumů letos mají dosud největší šanci to změnit. Chtěli by prosadit přímou volbu primátorů, starostů a hejtmanů nebo dát lidem možnost zákonodárné iniciativy prostřednictvím petic na internetu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…