Piráti v Praze odstartovali předvolební kampaň. Jeden z kandidátů přijel na dřevěném koni. Nechybělo téma užívání marihuany

03.09.2020 17:14

Piráti dnes u holešovického Výstaviště zahájili svoji předvolební kampaň do letošních krajských a senátních voleb. Předseda Ivan Bartoš zdůraznil, že Piráti chtějí ukázat „odbornost i profesionalitu“. Následně se představilo 13 krajských i senátních kandidátů, přičemž každý z nich prozradil své hlavní priority. „Nespokojím se, že se třicet let po sametové revoluci stále nedaří všem,“ odsoudila kandidátka do Senátu za Kladno Adéla Šípová. Došlo i na kandidáta, který chce v horní komoře „chránit a pěstovat“ naše svobody – lídra za Prahu 1 Roberta Veverku. Neopomněl ani na konopí. A pak jeden z kandidátů „přicválal“ i se dřevěným koníčkem.

Piráti v Praze odstartovali předvolební kampaň. Jeden z kandidátů přijel na dřevěném koni. Nechybělo téma užívání marihuany
Foto: Repro ČTK
Popisek: Piráti rozjeli kampaň do voleb 2020

Anketa

Jak nahlížíte na Čínu?

hlasovalo: 16172 lidí
„Ode dneška přesně za měsíc se otevřou volební místnosti, máme před sebou poslední měsíc, kdy s naším autobusem objedeme celou zemi a pokusíme se vás přesvědčit, abyste Pirátům dali šanci změnit budoucnost. My jsme naše kandidáty představili už na jaře a nyní vstupujeme do té horké fáze kampaně. Proto bychom vám také chtěli představit nejdůležitější témata, která v krajích řešíme. Ukázat naši odbornost i profesionalitu a zejména kompetence podílet se na řízení krajů po celé České republice a usednout v Senátu,“ otevřel pirátskou kampaň předseda strany Ivan Bartoš.

Pokračoval se zmínkou o koronaviru, který měl ukázat důležitost dostupnosti a kvality zdravotní péče. O zlepšení zdravotnictví se budou zasazovat například lékař Lukáš Mareš, který stojí v čele jihočeské kandidátky. Stejně tak i kandidát strany na Plzeňsku Rudolf Špoták nebo Hana Ančincová ve Zlínském kraji.

Pro ústeckého lídra Karla Kariku má být hlavním tématem řešení sociální situace místních seniorů a dalších lidí ohrožených chudobou. Podobné věci mají být doménou i lídra královéhradecké kandidátky Pavla Bulíčka.

Územní rozvoj regionu a lokálních periférií vidí jako svůj hlavní cíl Zuzana Klusová, která vede kandidátku v Moravskoslezském kraji, dále lídr z Karlovarského kraje Josef Janů, pirátská kandidátka na Olomoucku Zdeňka Dvořáková Kocourková a jednička kandidátky ve Středočeském kraji Jiří Snížek.

Zbyněk Miklík, který je v čele kandidátky Pirátů v Libereckém kraji, se zaměří na podporu podnikatelů. Právě ti mají totiž kvůli pandemii výjimečně složitou situaci. Hana Hajnová, jednička kandidátky na Vysočině, a Lukáš Dubec, lídr v Jihomoravském kraji, mají pak jako hlavní téma ochranu přírody a ekologii.

Daniel Lebduška, jenž stojí v čele kandidátky v Pardubickém kraji, chce zlepšit tamní dopravní situaci. Na zahájení kampaně dorazil s dřevěným koníkem a osvětlil, že tak činí proto, že má být rychlejší dostat se z jedné strany města rychleji koňmo než autem. Razit bude hlavně stavbu dálnice D35.

Promluvili i pirátští kandidáti do Senátu

„Živím se jako advokátka a vychovávám pět dětí. Proto musím být efektivní časově i finančně,“ uvedla kandidátka do Senátu v Kladně Adéla Šípová. „Nespokojím se, že se třicet let po sametové revoluci stále nedaří všem,“ podotkla s tím, že chce podporovat lidi ohrožené chudobou a pozvedávat je ekonomicky i morálně.

Petr Jeník, pirátský kandidát na Českolipsku, má v úmyslu vystupovat proti šmejdům a rád by pomáhal seniorům.

Do Senátu za Piráty chce zamířit dále Jiří Kadeřávek za Brno-venkov. Ten má zájem prosazovat v Senátu proekologické a protechnologické legislativní normy.

Dále vystoupil expert na reformu psychotropních látek a kandidát za Prahu 1 Robert Veverka. Ten by chtěl „chránit a pěstovat“ naše svobody. Zmínil kupříkladu ochranu životního prostředí i regulaci konopí, a to včetně rekreačních a osobních potřeb.

Prosazovat liberální politiku se chystá strakonický kandidát Michal Horák.

Rozvoj regionů pak považují za prioritu dva pirátští kandidáti: na Chebsku je to Markéta Monsportová a za kolínský obvod Cyril Koky. Koky by rád prosadil třeba obchvaty Peček a Poděbrad.

Kultuře se hodlá věnovat přerovský kandidát Pavel Ondrůj.

V Plzni kandidující Daniel Kůs zase tíhne k digitalizaci. Prohlásil, že se zaměří na prosazování technologií a věnovat se bude i „digitální budoucnosti“.

Velkým tématem je také školství – tuto problematiku chtějí v Senátu řešit pedagožka Simona Luftová kandidující za senátní obvod Příbram a vysokoškolský profesor Pavel Vacek kandidující v královéhradeckém obvodu. Pro Piráty je stěžejní téma rovněž digitalizace, tu bude prosazovat například Daniel Kůs kandidující do Senátu v Plzni.

„Věřím, že nám voliči dají šanci změnit budoucnost,“ uzavřel představení pirátských kandidátů na začátek kampaně Bartoš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…