Plaga: Buď budou testy ve školách, nebo se děti budou střídat

17.05.2021 8:56 | Zprávy

Ministr školství za hnutí ANO Robert Plaga v rozhovoru pro deník Právo zdůraznil, že testování dětí ve školách na koronavirus musí pokračovat i na podzim. Pokud se testovat přestane, žáci se podle ministra vrátí v září do škol jen a pouze v rotačním schématu. Udeřil na hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou a nešetřil ani exministryni školství Kateřinu Valachovou z ČSSD.

Plaga: Buď budou testy ve školách, nebo se děti budou střídat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Hned v úvodu rozhovoru Plaga zdůraznil, že nechce přiživovat spekulace o tom, že byly letošní přijímací zkoušky těžší než v předchozích letech. Člen vlády si chce počkat na tvrdá data a teprve na jejich základě říct, zda snad Cermat pochybil, či nikoli.

Odmítl reagovat na kritiku, kterou pravidelně opakuje exministryně školství za ČSSD Kateřina Valachová.

„Kdybych si měl z každého tweetu zhrzené exministryně Valachové něco dělat, tak bych musel za poslední dobu odstoupit 147krát,“ konstatoval ministr.

Pozornost věnoval i koronavirovému testování na školách. Podle Plagy musí toto testování běžet dál, a to i v září, protože se díky němu daří objevit a eliminovat možná ohniska covidu-19. V současné situaci na 100 tisíc testů vychází 50 pozitivních žáků.

„Každý by si přál, aby byl podzim úplně normální. ale když mám vycházet s doporučení odborníků, tak zvláště, když děti nejsou mezi kategoriemi, které by mohly být očkovány, nějakou formu testování bude nutné na podzim provádět. A kdybych si měl vybrat mezi plošným PCR testováním, rotační výukou nebo zavřením některých škol, tak si vyberu PCR testování,“ uvedl ministr.

Nakonec došlo i na fotbalová utkání, která byla otevřena dřív než střední školy. Tady si ministr nebral servítky.

„To bylo naprosté selhání hlavní hygieničky, o kterém vláda nevěděla. Když budu hodně diplomatický, tak to bylo více než nešťastné a z pohledu symbolického vyloženě špatné,“ konstatoval ministr.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

22:33 Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

„Rozklad spravedlnosti a demokracie v České republice“ – těmito slovy předseda strany PRO Jindřich R…