„Matematika je důležitá, ale nechci, aby třetina žáků v maturitních oborech byla součástí experimentu, který je založen na tom, že pokud se stane maturita z matematiky povinnou, žáci se ji začnou více učit,“ uvedl Plaga. Na základě analýzy se proto rozhodl, že je nutné nejdřív změnit obsah učiva, systém výuky matematiky a vzdělávání učitelů, řekla mluvčí jeho úřadu Aneta Lednová. Povinná maturita by se pak mohla zavést třeba za osm až deset let, dodala.
Cílem by podle ministra mělo být hlavně to, aby lidé uměli matematiku využít v reálném životě. Analýza podle tiskového oddělení ministerstva ukázala, že maturanti jsou nyní právě v těchto věcech nejméně úspěšní.
Letos na jaře si matematiku zvolila zhruba pětina maturantů a neuspělo 15,5 procenta z nich. Bylo to o 6,3 procentního bodu méně než loni. V předešlých letech neúspěšnost v matematice naopak stoupala.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Ochrana dětí
K něčemu novela, která vlastně neřeší ten největší problém, a to, aby děti nemohli být svěřeny do péči rodičům, kteří jsou nebezpeční, což stálo život třeba právě Viktorku? Nebo pokud to řeší a já se mýlím, tak můžete mi říci jak?
Další články z rubriky
18:45 „Ani ruku podat, natož summit.“ Pavel čelí tvrdé palbě kvůli koruně
„Je třeba opustit jakýkoliv zbytek sentimentu nikoliv s korunou, ale s tímto prezidentem. Přijetí eu…




