Plaga poučuje učitele: Výuka přes počítač by měla být maximálně tři hodiny denně

04.11.2020 22:06

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) umístil na svůj Twitter video, v němž vysvětluje, jak by měla probíhat správná distanční výuka. Vymezuje se proti tomu, aby se veškerá školní výuka vedla on-line přes počítač či byla omezena na zadávání týdenních úkolů.

Plaga poučuje učitele: Výuka přes počítač by měla být maximálně tři hodiny denně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy
reklama

Plaga upřesnil, že distanční vzdělávání neznamená vzdělávání pouze přes počítače. „Správně nastavená distanční výuka není o tom, že se překlopí prezenční rozvrh 1 : 1, ale také není o tom, že jsou úkoly zadávány jenom jednou týdně e-mailem. Je potřeba kombinovat práci s počítačem, samostatnou práci, týmovou práci a projektovou činnost,“ uvedl ministr.

Důležitá je rovnováha a to, aby výuka byla přizpůsobena podmínkám dítěte v rodině. „Možná vám to přijde, že to je málo, ale on-line výuka jako taková je skutečně obtížná, a i druhý stupeň se jí má věnovat pouze maximálně tři hodiny za sebou a zbytek toho času, kdy se učí, má být věnován skutečně samostatné práci a věcem, o kterých jsem mluvil,“ vzkázal učitelům.

 

 

V případě prvního stupně vyzdvihl roli virtuálních třídnických hodin, během nichž si žáci sdělují své pocity, informace a zážitky. „Nejenom o tom obsahu to má být, protože tato doba není lehká,“ podotkl ministr, že z běžného rozvrhu hodin se v této siuaci nedá vycházet.

Školy jsou zavřené od 14. října, kdy dojde k jejich otevření, bude záležet na vývoji epidemiologické situace. Ze strany rodičů přibývá stížností rodičů, že jsou jejich děti zavaleny učivem ze všech předmětů. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ty kr*vo, v*le.“ Živák v ČT. Písařovicovou rozbil Tonda Panenka

7:52 „Ty kr*vo, v*le.“ Živák v ČT. Písařovicovou rozbil Tonda Panenka

Moderátor DVTV.cz Michael Rozsypal přivítal ve speciálním vysílání dlouholetou moderátorku České tel…