Plány Merkelové jsou skoro jako Hitlerův Lebensborn. Doktorka Samková promluvila ještě drsněji než obvykle, srovnala islám s kanibalismem

30.09.2016 9:05 | Zprávy

REPORTÁŽ „Islám nemá u nás co dělat, je zcela v rozporu s českým, ale i s evropským právem. Navíc je absolutně nereformovatelný,“ prohlásila hned v úvodu besedy v Ostravě známá česká právnička, publicistka a občanská aktivistka Klára Samková. Ta přijela do moravskoslezské metropole diskutovat o své nové knížce s názvem Proč nesmí islám do Česka. „Nemůžeme přece tolerovat násilnickou ideologii islámu, stejně jako bychom třeba neakceptovali kanibalismus. To je přece také určitá etnická komunita, a proto se tady přece nenecháme vraždit či okusovat,“ uvedla dále nesmlouvavá aktivistka.

Plány Merkelové jsou skoro jako Hitlerův Lebensborn. Doktorka Samková promluvila ještě drsněji než obvykle, srovnala islám s kanibalismem
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Advokátka Klára Samková představila v Ostravě svou knihu Proč islám nesmí do Česka

Ve zcela zaplněném sálu ostravského Knihcentra Klára Samková nejprve vysvětlovala, jak k napsání jejího kontroverzního díla vlastně došlo. Po mediálně velmi známé rozpravě o islámu na půdě českého parlamentu, kterého se také zúčastnili diplomaté z několika arabských států, kteří po velmi tvrdé kritice Samkové sněmovnu demonstrativně opustili, ji oslovili zástupci pražského nakladatelství Bondy. Pražská právnička tehdy označila muslimské náboženství za totalitární ideologii, kterou dokonce přirovnala k nacismu a komunismu.

„Ten můj projev byl přeložen do angličtiny, němčiny a dalších cizích jazyků a začal kolovat po více protiislámských webech ve světě. Já jsem pak začala dostávat na svůj facebook hodně souhlasných příspěvků z USA, Austrálie i z Indie. Svět se tím otřásl, že někdo islám zcela otevřeně analyzoval a pojmenoval. Já nechci s nikým polemizovat, co dělal Mohamed s malými holčičkami nebo jaký druh obřízky ta či ona odnož islámu uznává, nejsem teolog ani religionista, pro mne je to po právní stránce naprosto nepřijatelná ideologie,“ vysvětlovala svůj postoj publicistka s tím, že kanibalismus a s ním spojené vraždění bychom také nemohli v naší společnosti akceptovat.

Podle Samkové se téměř všechny odnože islámu shodnou v nesmlouvavém boji proti nevěřícím, tedy i křesťanům, kromě jeho jediné albánské větve, která za II. světové války dokonce zachraňovala i Židy před nacisty.  Dále se zamýšlela nad tím, že i křesťanství se ve své historii dopustilo řady zločinů, jenže si prošlo tisíciletým vývojem, kdy také došlo k oddělení církve od světské moci, a vždy v něm navíc působili, na rozdíl od islámu, někteří osvícenci, již na fatální chyby církve upozorňovali. Podle ní například odsoudila španělské dobyvatele v Jižní Americe za jejich krutost samotná inkvizice, která uznala indiány za bytosti rovné křesťanům. „Ježíš usiluje o vytvoření svého království plného míru až na nebesích, islám chce ale vládnout na celé zemi silou už teď, a to je ten základní rozdíl,“ upřesnila politická aktivistka.

Nejedná se o uprchlíky, ale o invazní armádu

V další části besedy se diskuze pochopitelně stočila na migraci a uprchlickou krizi. Klára Samková označila vlnu běženců za invazní armádu, která má s běženci před válkou podle ženevských konvencí jen málo co společného, protože vstupují na cizí území nelegálně a neměl by jim tedy být udělován azyl. „Je pro mne naprosto nepřijatelné, že jedna část lidí musí dodržovat zákony, a ta druhá nemusí. Pak právní systém v každém státě přestává být pravoplatným řádem a je jen otázkou času, kdy ho přestanou respektovat i jeho obyvatelé a dojde ke zhroucení společnosti. Celý systém prostě zkolabuje. Já opravdu nepochopím, jak tuto destrukci státu mohou některé vlády vyspělých západních zemí podporovat. Byla jsem se podívat ve francouzském Calais v uprchlickém táboře Džungle; a tam ti lidé už přijíždějí s tím, že evropské právo dodržovat nebudou. Ve Francii a v Anglii v některých zónách také už řadu let nefunguje a spíše tam vládne, i když zatím v mírnější formě, právo šaría. Necháme si ho v Evropě rozšířit do té míry, že začneme dělat ženskou obřízku a za krádeže budeme praktikovat utětí ruky?“ ptala se rozhořčeně publika pražská právnička. Ta sice ve spojitosti s gigantickou uprchlickou vlnou popírá tajemné spiklenecké teorie, nicméně si myslí, že za touto invazí stojí především Saúdská Arábie, jejíž islámští vůdcové si nechali vypracovat psychologickou studii chování evropských státníků a využili především jejich pocit viny za holokaust. Potom vyslali na  „Starý kontinent“ armádu mladých džihádistů.

Němci se ocitli v pasti jako za Hitlera 

Klára Samková je také přesvědčená, že většina Němců je nyní zoufalá ze situace, ve které se ocitli, stejně jako ve třicátých letech minulého století, kdy se dostal k moci Hitler. Považuje naše západní sousedy za oběti politiky kancléřky Merkelové, jejíž uvažování dokonce přirovnala k zvráceným myšlenkám nacistického diktátora. „Její představa, že islámští samci budou oplodňovat německé ženy, k čemuž se tamní muži už moc nemají, zavání Hitlerovým plánem Lebensborn na vytvoření árijského národa různými formami, a to i nemanželskými pohlavními styky. Němcům se tak už podruhé v moderní historii stalo, že naprosto nesoudná, agresivnější menšina ovládla většinu národa,“ konstatovala spisovatelka.

Daleko větší odpor v bývalých postkomunistických zemích vůči nelegální migraci, a zvláště pak u nás, si vysvětluje tím, že jsme v nedávné minulosti už zažili několik diktatur (rakouskou, německou, ruskou), a proto jsme velmi citliví na to, aby nám někdo vnucoval jiné formy myšlení a chování, které nás potom budou zásadně omezovat. Že by byli ale Češi xenofobové nebo rasisté, Klára Samková rezolutně odmítla. Dále také uvedla, že k tomu, aby česká vláda přijala k nám více uprchlíků, nemá od svých obyvatel mandát, a mohla by tedy k této otázce uspořádat referendum. Dále varovala ohledně větší otevřenosti vůči islámu, protože podle jejího názoru, jak bude u nás více muslimů, začnou se snažit o proměnu naší společnosti, podobně jako se to už děje i v některých západoevropských zemích. Závěrem pak ještě zopakovala svoji známou tezi o tom, že samotné islámské učení obsahuje v sobě jen asi 10 procent náboženství a zbytek je nauka o politice, formě vládnutí i s příkazy na dodržování různých společenských zvyklostí, a to většinou pod různými drakonickými tresty.     

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Štěpán

Není na čase respektovat výsledek voleb s pokorou k voličům?

Napadlo vás, že takové komentáře jako třeba ten váš k výsledku evropských voleb u nás jen posilují opoziční politiky? Výsledky voleb se logicky nebudou líbit všem, ale proč hned urážet ty, co byli zvoleni a tím vlastně i ty, kteří je volili? Mně třeba přijde, že za úspěchem opozičních politiků stojí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…