Plivání na Beneše, Masaryka, zamlčování ničivé role sudetských Němců... Zahradil četl jistý článek a vybuchl zlostí

05.08.2021 17:25 | Ze sítí

Europoslanec za ODS Jan Zahradil se domnívá, že se tu rozmáhá podivná dějepisná móda: plivání na předválečnou ČSR a na její zakladatele. Více se k tomu rozepsal na svém facebookovém profilu.

Plivání na Beneše, Masaryka, zamlčování ničivé role sudetských Němců... Zahradil četl jistý článek a vybuchl zlostí
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Europoslanec ODS Jan Zahradil

„Skvělá reakce Pavla Carbola na naprosto nehorázný článek Jana Urbana na Hlídacím psu (ten sdílet nebudu, Emanuela Moravce bych také nesdílel, odkaz na něj je navíc v textu),“ poznamenal ve svém facebookovém příspěvku europoslanec Zahradil a sdílel právě text Pavla Carbola.

„Po přečtení textu Jana Urbana ‚Prezident ničitel. Je na čase si přiznat pravdu o systematickém teroru a vraždění‘ (vyšel v červnu na HlídacíPes.org) jsem o něm dlouze přemýšlel a považuji za nezbytné se k němu vrátit. Závěry v něm prezentované považuji za svým způsobem unikátní, ale bez kontextu a širších souvislostí také za velmi zavádějící,“ poznamenal Carbol ke svému textu, v němž se mimo jiné zastal československého prezidenta Edvarda Beneše. Vadila mu zejména Urbanova slova, že – podle jeho slov volně citováno – Beneš připravoval destrukci státu.

A právě to komentuje mimo jiné i Zahradil. „Rozmáhá se tu podivná dějepisná móda: plivání na předválečnou ČSR, na její zakladatele (nejen na Beneše, ale už i na Masaryka), adorace monarchie, přeceňování role německého etnika v ekonomickém boomu 19. století, zamlčování ničivé role sudetských Němců před 2. světovou válkou a démonizace z ní vyplývajících poválečných důsledků atd. Komunistické překrucování historie je nahrazováno jiným překrucováním, jen s opačným znaménkem,“ uzavřel se slovy, že k tomu všemu je třeba nemlčet.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cenzura jak vyšitá? Rozhlas poslankyni SPD vyškrtl větu „Lidé jsou trestáni za názor“

19:54 Cenzura jak vyšitá? Rozhlas poslankyni SPD vyškrtl větu „Lidé jsou trestáni za názor“

Poslankyně a lídryně SPD pro nadcházející volby Karla Maříková, která měla kdysi problémy se svými v…