Po Moravcovi se Jurečka zhroutil ještě níž. A jede to dál

Spustit čtení článku
Tato funkce je povolena jen předplatitelům typu Lepší čtení a vyšší.
08.01.2024 8:21 | Zprávy

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KUD-ČSL) tvrdí, že se o střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze dozvěděl až skrze SMS zprávu, kterou si přečetl teprve kolem půl sedmé odpoledne – tedy až několik hodin poté, co o incidentu již dávno podrobně informovala česká média. Podle serveru iDnes.cz však Jurečka „lže“, jelikož měl o tragickém dění dobře vědět. „No, tak to už je čau a zpátky k traktoru,“ komentuje to novinářka Barbora Koukalová. Dle exmistra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) je ovšem to, že víme, že „Jurečka lže“, „vlastně dobrá zpráva“. Vysvětlil proč.

Po Moravcovi se Jurečka zhroutil ještě níž. A jede to dál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL)

Jurečka tvrdí, že se o tragické střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze dozvěděl až jako jeden z posledních po několika hodinách a proto se nerušeně oddával večírku na svém ministerstvu. Informaci prý jako člen vlády dostal SMS zprávou v 17:03 a bohužel si ji přečetl až v 18:26.

Pokud jde o jeho návrat na večírek, Jurečka v nedělních Otázkách Václava Moravce uvedl, že jeho odjezdem před 21 hodinou skončila „hudba a občerstvení“. Po večerním jednání vlády se vrátil na ministerstvo, kde v noci poseděl asi s třiceti blízkými spolupracovníky.

„Názor, že bych měl odejít z práce ministra práce, tady nebyl, ale zvažuju to, není mi to jedno,“ uvedl Marian Jurečka k dotazu, zdali neuvažuje, že kvůli tomu odstoupí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Kravín ..., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVal , 08.01.2024 11:54:57
Pokud Fiala Jurečku neodvolá , pak by měl skončit i Fiala . Už jeho návštěva kravína bratra Jurečky byla podivná . Vůbec celá vláda je podivná a Jurečka ? To není chlap, ale plnoštíhlý ubožák , který nemá žádný charakter. Tvářit se zkroušeně a bít se v prsa ? Pozdě bycha honit. Jen , co kdyby měl Jurečka jednoho z jeho pěti synů jako studenta na FF UK v době kdy se stala ta hrůza . To by také dál se veselil ? Je to kdyby, ale co kdyby . Navíc není žádný vedoucí kanceláře, ale MINISTR , a pokud nenosí mobil neustále při sobě, tak má pověřit nějakého jeho poskoka, aby hlídal zprávy které mu přichází . Ty jeho výmluvy to je jen ubohost sama . Jen tak ---- co kdyby vypukla válka, nebo bylo ohlášeno zemětřesení či jiná katastrofa, to by také zjistil až kdesicosi ? Pokud s ním má Fiala nějaké techtlemechtle a nechce ho odvolat a bude ho bránit , pak je Fiala na stejné úrovni jako Jurečka a měli by odejít oba a mohou si přibalit Rakušana s tím jeho mobilem, to je něco podobného .

|  14 |  0

Další články z rubriky

Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

9:48 Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

TÝDEN V MÉDIÍCH Z takzvaného boje za svobodu slova a za novinářskou objektivitu a nezávislost se vyv…