Po Volného popravě: Dohra ve Sněmovně. Nacher přidal svou zkušenost s cenzurou

11.06.2021 7:55

Sociální sítě Facebook a Twitter používají dvojí metr; blokují nepohodlné politiky, ty pravicové. Ve čtvrtek se konal sněmovní seminář Svoboda projevu na sociálních sítích, který organizovali poslanci Patrik Nacher (ANO) a Jan Skopeček (ODS) společně se Společností pro obranu svobody projevu. Varují před sociálními sítěmi jakožto nástroji politických kampaní, jež omezují některé názorové proudy, píší Novinky.cz.

Po Volného popravě: Dohra ve Sněmovně. Nacher přidal svou zkušenost s cenzurou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher
reklama

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

11%
85%
hlasovalo: 12616 lidí
O Facebooku a Twitteru jako nástrojích politických kampaní promluvil poslanec Jan Skopeček (ODS). „Pokud má být demokracie stále založena na férovém souboji politických stran, tak ve chvíli, kdy některým politikům budou sociální sítě vycházet vstříc, a na druhé straně budou mít k nim jiní kandidáti omezený přístup, pak o volné soutěži politických stran nelze hovořit,“ uvedl Skopeček.

  • Původní zdroj ZDE

„Na internetu jsou omezovány pouze konzervativní, pravicové postoje, kdežto levicové progresivní názory mají zelenou, byť to jsou někdy nesmysly,“ shrnul své poznatky.

Poslanec za ANO Patrik Nacher uvedl, že sociální sítě používají dvojí metr. „Facebook nesmazal zjevnou lež, když o mně někdo napsal, že jsem ukradl roušky z centrálního skladu. Na druhé straně občas maže, když má někdo na nošení roušek určitý názor. Mezi lží a názorem je rozdíl,“ řekl Nacher.

V tomto týdnu například Facebook zablokoval oficiální stránku nezařazeného poslance Lubomíra Volného za údajné porušování pravidel. Proti tomu se ozvalo například hnutí Trikolóra.

Poslanecká sněmovna nedávno poslala do druhého čtení novelu trestního zákoníku, která by omezování svobody slova na internetu postihovala. Jejím autorem je nezařazený poslanec Václav Klaus ml.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Diskuse obsahuje 38 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…