Po očkování na covid jezte rajčata. Není to vtip

01.04.2021 10:05

Pandemie koronaviru stále sužuje prakticky celou planetu. Situaci může změnit očkování nebo promoření společnosti. Promořování s sebou nese riziko vyššího počtu úmrtí, s čímž má Česko neblahé zkušenost. U očkování u některých vakcín a u některých lidí se však mohou objevit nežádoucí účinky - např. se tvoří krevní sraženiny, které mohou člověka ohrozit na životě. Ale tady existuje jedna „babská rada“. Jezte rajčata.

Po očkování na covid jezte rajčata. Není to vtip
Foto: pixabay.com
Popisek: rajče, ilustrační foto
reklama

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 1.4.2021)

hlasovalo: 18841 lidí

Některé státy pozastavily na čas očkování vakcínami od společnosti AstraZeneca, případně očkování doporučily jen některým věkovým skupinám. U několika naočkovaných osob se totiž objevily krevní sraženiny, které mohou člověka ohrozit na životě. Prozatím se vědcům nepodařilo prokázat jasnou souvislost mezi očkováním a výskytem krevních sraženin či zánětů žil, ale server Euractiv přesto přišel s jednou „babskou radou“.

„Lidé očkovaní proti covid-19 by měli jíst více rajčat, mohou se tak preventivně chránit před výskytem krevních sraženin. Právě s takovým doporučením přišel Todor Kantardzhiev, ředitel bulharského Národního centra pro infekční a parazitární onemocnění. Nejedná se o aprílový žert, ale o zprávu přední bulharské instituce, která se zabývá bojem proti pandemii covid-19,“ napsal.

Vedle toho informuje server např. o tom, že přímo z Berlína zaznívají výzvy, aby vláda německé kancléřky Angely Merkelové dočasně odložila dokončení plynovodu Nord Stream 2 a ukázala tak vůli k udržení dobrých vztahů s americkou administrativou Joea Bidena.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Chceš byt? Podepiš, že nebudeš mít auto.“ Pirátská Praha má nápad

11:05 „Chceš byt? Podepiš, že nebudeš mít auto.“ Pirátská Praha má nápad

Institut plánování a rozvoje Prahy má novou strategii pro výstavbu bytů. Každý rok chce postavit ale…