Po práci legraci. Svět se baví Talibanci v posilovně a na dětské atrakci

17.08.2021 21:45 | Ze sítí

Chaos, nejistota a strach, to jsou slova, která z části popisují aktuální situaci v Afghánistánu. Ten v nedávných dnech dobyl Tálibán. Kromě toho sociálními sítěmi řádí videa, na nichž si Tálibánci užívají v posilovně prezidentského paláce nebo jezdí na autodromu.

Po práci legraci. Svět se baví Talibanci v posilovně a na dětské atrakci
Foto: Repro Al-Jazeera
Popisek: Zástupci hnutí Tálibán v prezidentském paláci v Kábulu

Z videa je více než jasné, že si bojovníci s přístroji a posilovacím náčiním moc nevědí rady a celé cvičení vnímají evidentně jako legraci. Vidíme bojovníky, kteří ve svých dlouhých oděvech používají cvičební pomůcky obráceně, nebo zvedají činky nad hlavu či zkoušejí posilovací přístroje na různé svalové části, ovšem nesprávným způsobem. Video doprovází smích nejednoho z nich. Další klip pochází ze zábavního parku v Kábulu, jehož se Tálibán nedávno zmocnil. Na záběrech je vidět, jak si Tálibánci užívají smělou zábavu na autodromu. Z videí není jasné, zda pocházejí ze současnosti.

Tálibán v posledních dnech rychle ovládl celý Afghánistán. Následovala rychlá evakuace občanů západních států, přičemž celou situaci komplikovala chaotická a vyhrocená bezpečnostní situace na letišti. Tak například Německo zdůvodnilo nízký počet evakuovaných. V pondělí letiště totiž zaplavily tisíce Afghánců, kteří chtějí prchnout ze země. Na letišti jsou již i zástupci Tálibánu.

Mluvčí Tálibánu pak uvedl, že hnutí svým bojovníkům nařídilo dodržovat disciplínu. „Nikdo by neměl vstupovat do obydlí bývalých vládních činitelů a vyhrožovat jim. Ozbrojenci podle něj nesmějí vstupovat ani do budov velvyslanectví či bránit v průjezdu vozům diplomatů. Hnutí také pozvalo ženy, aby se podílely na chodu státu,“ popisuje situaci server Echo24.cz.

Podle dosavadních zpráv většina obyvatel se obává dalšího vývoje. Starší generace totiž nezapomněly na předchozí vládu Tálibánu. Tu doprovázely hrůzné činy jako kamenování, amputace končetin nebo veřejné popravy.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brutální dohoda Babiše a pravice. Obětí Zeman. Vytažen důkaz a natvrdo popsáno

10:52 Brutální dohoda Babiše a pravice. Obětí Zeman. Vytažen důkaz a natvrdo popsáno

Proč Andrej Babiš tak tvrdě vystoupil proti spolupracovníkům Miloše Zemana na Hradě? Europoslanec Iv…