Po prohraných volbách býval v ODS volen nový lídr, uvedl v ČT Pospíšil

05.10.2025 11:56 | Monitoring

Povolební debata ukázala hlavní linie vyjednávání o budoucí vládě. Místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček zdůraznil, že geopolitické otázky nemohou být součástí referenda, čímž vyloučil debatu o vystoupení z EU či z NATO. Poslanec Radek Koten (SPD) připustil, že kompromisem může být dohoda o obecném referendu. Zástupci SPOLU, STAN a Pirátů mluví o konstruktivní, ale tvrdé opozici.

Po prohraných volbách býval v ODS volen nový lídr, uvedl v ČT Pospíšil
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Předvolební setkání pražských kandidátů SPOLU

Po sečtení hlasů následovala v sobotu večer ČT povolební debata v pořadu Události, komentáře, v níž vystoupili zástupci všech stran a hnutí, které ve volbách uspěly. V diskusi komentovali své výsledky, možné varianty povolebního vyjednávání i to, jak si představují další směřování země po hlasování, které výrazně změnilo rozložení sil v Poslanecké sněmovně.

V povolební debatě hnutí ANO zastupoval první místopředseda Karel Havlíček, za koalici SPOLU se debaty zúčastnil nově zvolený poslanec Jiří Pospíšil, za STAN vystoupil ministr průmyslu a obchodu a první místopředseda hnutí Lukáš Vlček, za Piráty pak třetí místopředseda strany Michal Bláha, SPD zastupoval poslanec Radek Koten a nově zvolenou stranu Motoristé sobě reprezentoval Matěj Gregor.

Prezident Petr Pavel oznámil, že od dneška povede jednání o sestavení vlády se stranami, které ve volbách uspěly a překonaly hranici nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny. „Přeji si, aby Česká republika měla stabilní vládu, která bude řešit zásadní otázky naší země a bude garantovat prosperitu a bezpečí občanům,“ nechal se slyšet prezident Pavel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Co ten Jyrka Pospíšilů? , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseantigreen , 05.10.2025 13:27:38
Přeruší mateřskou?

|  5 |  0

Další články z rubriky

„Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

18:45 „Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

Naložil Kremlu, naložil Pekingu. Toto se mimo jiné hlásalo o mém někdejším starostovi Pavlu Novotném…