Po tomhle už nikdo tleskat nebude. Lékař z TOPky se neudržel. Schovejte medika, až si pro něj přijdou, vyzval

24.03.2020 15:00

Lékař Šimon Reich, který působí ve VFN v Praze a také v TOP 09 na Praze 6, na svém facebookovém profilu odmítl akce tleskání zdravotníkům. Podle jeho slov jej to ještě více demotivuje a probouzí to v něm vztek, pocity bezmoci a zoufalství.

Po tomhle už nikdo tleskat nebude. Lékař z TOPky se neudržel. Schovejte medika, až si pro něj přijdou, vyzval
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto
reklama

„Tleskáme zdravotníkům? Ne, děkuji,“ odmítl Reich. „Mně osobně všechno to tleskání a děkování zdravotníkům nepomáhá. Spíš mě to ještě více demotivuje a probouzí to ve mně velký vztek, pocity bezmoci a zoufalství. Teď si na nás najednou všichni vzpomněli? A tleskají? To snad nemůžete myslet vážně říkám si,“ poznamenal.

Anketa

Podporujete předsedu vlády Andreje Babiše? (Ptáme se od 24.3.2020)

93%
7%
hlasovalo: 39557 lidí

Lékařům by podle jeho slov pomohlo víc, kdyby lidé slíbili, že zvolí toho, kdo dá zdravotnictví dohromady, kdo připraví a prosadí nutné reformy. „Pomohlo by nám víc, kdyby se lidé nechali slyšet, že si za kvalitní zdravotnictví rádi zaplatí. Pomohlo by nám víc, kdyby lidé zůstali doma, pokud nemají dušnost a horečky,“ uvedl Reich.

„Chcete pomoct zdravotníkům? Fajn. Přestaňte tleskat a začněte se zajímat, v jakém stavu zdravotnictví doopravdy je, jaké má dlouhodobé problémy, co a jak by se mělo změnit. Přestaňte posílat srdíčka a začněte se chovat 100% zodpovědně. Přestaňte si mazat med kolem pusy, nalijte si čistého vína a přiznejte si konečně, že na nás celých 30 let z vysoka všichni kašlou. A hlavně, až si vláda přijde pro nic netušícího medika, kterého chce poslat do první linie bez adekvátního tréninku a ochranných pomůcek, tak ho schovejte, stejně jako ti statečnější schovávali kdysi ty, kteří měli být odesláni na práci do ‚pracovních táborů‘. Tahle vláda nemá dle mého soudu daleko k vládě zločinecké,“ dodal.

„Pokud se zeptáte mě, tak nejenom pan premiér a pan ministr zdravotnictví patří za mříže. Tohle není legrace a myslím to smrtelně vážně. Většina opozičních politiků se nicméně i přesto dál chová, jako by se vlastně nic moc nedělo. Obávám se, že se prostě nikdy nedokážeme poučit. Pochopitelně pevně doufám, že se hluboce mýlím. Tohle všechno, co se zde za poslední měsíce stalo (resp. nestalo), si regulérně říká o druhou revoluci,“ uzavřel.

Jeho slova pak sdílela s dovětkem „Asi tak“ demonstrantka Jana Filipová, která uspěla se svou žalobou proti premiérovi Andreji Babišovi. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…