Počet adeptů na poslance se ztenčil o jednoho lidovce

02.10.2017 12:18

Počet kandidátů na poslance se tři týdny před volbami ztenčil o šest. Aktuálně jich je podle volebního webu 7533. Mezi odvolanými je bývalý okresní předseda mosteckých lidovců Adam Komenda, který zamířil k Pirátům. Komenda na sebe upozornil mimo jiné na sjezdu KDU-ČSL, když neúspěšně prosazoval usnesení, aby se lidovci zdrželi negativních výroků vůči homosexuálům. Zprávu přinesla ČTK.

Počet adeptů na poslance se ztenčil o jednoho lidovce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pokračovala řádná schůze sněmovny. Poslanci měli projednat zákon o univerzitních nemocnicích a poslaneckou předlohu o státních svátcích
reklama

Komenda byl na 11. místě kandidátky lidovců v Ústeckém kraji. K Pirátům se rozhodl přejít kvůli tomu, že se stal kvůli svým postojům nenáviděnou personou v KDU-ČSL, uvedl.

„Rozhodl jsem se požádat o členství v České pirátské straně, protože je mi blízké to, že strana řeší problematiku, kterou je v moderní době opravdu potřeba řešit, nikoliv některá témata z předpotopní doby, které v současnosti řeší KDU-ČSL,“ uvedl v prohlášení Komenda.

O dalšího kandidáta přišli Realisté. Po odstoupení jihomoravského lídra Filipa Kadeřábka na zlínské kandidátce chybí také bývalý prvoligový fotbalista Tomáš Polách. Největší odliv ale postihl hnutí Sportovci, z jejichž kandidátky ve Zlínském kraji zmizeli tři uchazeči o poslanecká křesla.

Počet kandidátů by se mohl snižovat i v dalších dnech. Možnost vzdání se nebo odvolání kandidatury totiž končí podle zákona až 48 hodin před začátkem voleb, tedy ve středu 18. října. Volby se budou konat 20. a 21. října.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

13:03 Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

Hosty druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli generál Jiří Šedivý a bezp…