Počet uprchlíků mířících k italským břehům roste, hlásí Frontex

12.08.2016 19:10

Podle zprávy agentury Reuters vzrostl za červenec počet příchozích migrantů do Itálie o 12 %. Je to o zhruba 25 000 lidí více než loňský rok. Většina z nich pochází z Nigérie a Eritrey, jak uvádí zpráva evropské agentury pro správu hranic Frontex.

Počet uprchlíků mířících k italským břehům roste, hlásí Frontex
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Kolem iráckého města Dahúk je nespočet uprchlických táborů

Agentura Frontex uvedla, že v červenci vzrostl počet příchozích migrantů do Itálie. Důvodem je zřejmě v současnosti uzavřená migrační trasa mezi Tureckem a Řeckem.

Počty příchozích od ledna do června letošního roku jsou však srovnatelné s těmi z roku loňského. V obou časových úsecích do Itálie připlulo zhruba 95 000 lidí.

Současně s vyšším počtem příchozích však údajně výrazně klesla kvalita člunů a lodí, které mají od pašeráků k dispozici. „V posledních měsících jsou čtyři z pěti plavidel nekvalitní nafukovací čluny,“ stojí ve zprávě Frontexu. „Mnoho z migrantů uvedlo, že byli nuceni do plavby v malých člunech a dřevěných loďkách navzdory tomu, že se báli o život.“

Celý text zde

Vzhledem k tomu, že Francie i Švýcarsko uzavřely hranice, zůstává tak velké množství migrantů stále v Itálii. Tři tisíce migrantů jsou v současnosti jen v Miláně.

Na druhou stranu do Řecka přišlo letos v červenci o 97 % méně migrantů než za stejnou dobu v loňském roce, především z důvodu dohody mezi EU a Tureckem.

reklama

autor: spa

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Duka: „Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky.“ V publiku Pavel

13:52 Duka: „Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky.“ V publiku Pavel

Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí se konala tradiční poutní mše, kterou vrcholí Národní svato…