Poche se předvedl u Tvarůžkové: Je pro mě čest, že mě kritizuje Okamura. Máme s panem prezidentem podobné názory, jen je jinak artikuluji

25.05.2018 20:42

Hostem Interview ČT24 Zuzany Tvarůžkové byl europoslanec Miroslav Poche, jenž je možným kandidátem na ministra zahraničních věcí za ČSSD. Prezident Miloš Zeman jej však odmítá a nazval jej amatérem.

Poche se předvedl u Tvarůžkové: Je pro mě čest, že mě kritizuje Okamura. Máme s panem prezidentem podobné názory, jen je jinak artikuluji
Foto: red
Popisek: Miroslav Poche

„Jsem stále kandidátem na post šéfa diplomacie. A myslím, že ještě dlouho budu,“ podotkl Poche s tím, že ve straně nyní probíhá vnitrostranické referendum a pak teprve bude strana hledat odpovědi na zahraniční otázky. Nepředpokládá však, že by pohledy sociální demokracie byly diametrálně odlišné od Andreje Babiše (ANO).

Strana podle jeho slov bude na jeho nominaci trvat. On sám věří, že projde. K dohodě, která měla existovat mezi předsedou ČSSD Janem Hamáčkem a prezidentem Milošem Zemanem ohledně jeho výměny, se nechtěl vyjadřovat. „Není to pro mě důležité, nebyl jsem u toho jednání,“ podotkl Poche. 

Ten v minulých dnech vysvětloval straníkům svůj postoj k zahraniční politice, kdy prezidentem je kritizován zejména za svůj postoj k zahraniční politice. 

Proruské weby dávají Pochemu nálepku naivní prosťáček, kritizuje ho i předseda SPD Tomio Okamura. „Pro sociálního demokrata je čest být kritizován Tomiem Okamurou,“ poznamenal k tomu Poche. A co podle něj vadí prezidentu republiky na jeho postojích? 

„Nemyslím si, že nás něco rozděluje. My jsme neměli možnost žádné výměny názorů,“ poznamenal Poche. „Náš názor na migraci může být podobný, jen třeba on ji artikuluje jinak,“ dodal Poche. 

Následně se vyjádřil i k situaci a postoji k Izraeli. „Česká republika je blízkým partnerem Izraele,“ podotkl mimo jiné Poche. A vyjádřil se i k americké zahraniční politice, kterou v současné době kritizuje. „Donald Trump velmi intenzivně zastává zájmy amerického průmyslu a snaží se narušit globální dohodu, která tu byla posledních patnáct let,“ poznamenal mimo jiné Poche a podotkl například to, že ho mrzí odstoupení od klimatické dohody. 

„Pro nás je íránská hrozba mnohem citlivější než pro Spojené státy. Írán je dominantní silou regionu a jakékoliv narušení té rovnováhy tam ohrožuje celý region. S Íránem je potřeba jednat a ne se k němu stavět zády,“ vyjádřil se také k ožehavému tématu Poche.

Zároveň se pak Poche vyjádřil k Rusku a k závěrům vyšetřování ohledně sestřelení letounu při letu MH17. „Mrzí mě, že se Rusko nezúčastnilo práce toho vyšetřovacího týmu. Ten spor pravděpodobně dojde k mezinárodnímu soudu. A já jenom doufám, že potom Rusko, dojde-li u mezinárodního soudu k nějakému závěru, tak že ten závěr uzná,“ dodal Poche v závěru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

8:15 „Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

Dnes dopoledne se konal cyklistický závod Pražská padesátka, a mnoho lidí na severním okraji Prahy z…