Pochybný tendr na odpadkové koše vypsala Praha 6. Vyjde na 60 milionů korun

26.10.2012 20:00

Praha 6 i přes pochybnosti vypsala nadlimitní zakázku na instalaci a provoz odpadkových košů. ČTK to zjistila z věstníku veřejných zakázek. Čtyřletý tendr vyjde zhruba na 60 milionů korun. Proti se staví opozice i občanské sdružení Oživení, které se dlouhodobě zabývá případy korupce. Mluvčí radnice Adam Halmoši ale pochybení odmítl.

Pochybný tendr na odpadkové koše vypsala Praha 6. Vyjde na 60 milionů korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

Zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání schválilo odůvodnění ke dvěma nadlimitním zakázkám. Kromě tendru na odpadkové koše projednalo i připravovanou zakázku na údržbu zeleně a úklid veřejných prostor za 550 milionů korun. Ta zatím vypsána nebyla.

Nedostatečné odůvodnění podmínek soutěže

Podle nedávného vyjádření Martina Kameníka z Oživení radnice dostatečně neodůvodnila stanovené podmínky soutěže. Vystavuje se tak riziku sankcí od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Vedení městské části z toho ale obavy nemá. "Na zadávacím postupu jsme neshledali nic nezákonného," uvedl Halmoši. Dokládá to prý i právní stanovisko advokátní kanceláře.

Vítěz výběrového řízení dodá a bude se starat o 1100 odpadkových košů a 500 stojanů se sáčky na psí exkrementy. Halmoši ČTK řekl, že radnice není schopna zajistit práci vlastními silami.

Velké zakázky, třeba ty na údržbu zeleně, v Praze 6 dlouhodobě kritizuje opoziční Strana zelených. Podle nich jsou předražené.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…