Podepsal, co neměl. Kozel zahradníkem? Pochybnosti o možném nástupci Pavla Zemana

18.05.2021 15:38

Poté, co se na svou funkci nejvyššího státního zástupce rozhodl rezignovat Pavel Zeman, začalo se skloňovat jméno Igora Stříže, jenž by se mohl stát jeho nástupcem. V současné době působí na funkci prvního náměstka Zemana. O jednom z jeho kroků píše server PrvníZprávy.cz.

Podepsal, co neměl. Kozel zahradníkem? Pochybnosti o možném nástupci Pavla Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Zeman

Server totiž již dlouhodobě sleduje jednu z kauz minulého století, týkající se Masokombinátu Písek. Hlavní roli v příběhu hraje podnikatel Tomáš Linhart, jenž se postupem let měl vypracovat na jednoho z vládců podsvětí. „Čtyři podnikatelé, kteří v minulosti s Linhartem obchodovali, záhadně zemřeli. Proto mu také dal někdejší reportér TV Nova Josef Klíma v jednom ze svých pořadů přezdívku ‚Anděl smrti‘,“ seznamuje server s hlavní postavou příběhu.  

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 18.5.2021)

3%
hlasovalo: 16805 lidí

„Doslova hrůzu vzbuzující soudní proces dokresluje i domněnka samotného majitele Masokombinátu Písek Čestmíra Motejzíka, že to byl právě Linhart, kdo nechal zavraždit obchodního ředitele Masokombinátu Jiřího Motejzíka, aby si vynutil vyplacení směnky v hodnotě 75 mil. Kč, kterou v té době Čestmír Motejzík odmítal uznat,“ popisuje pak dějovou linku server. 

A právě ten se zabývá i tím, proč se vlastně Linhart sám – i přestože byl odsouzen k devíti letům vězení – nikdy za mřížemi neocitl. Proti verdiktu se totiž odvolal a byl uznán nevinným. Dovolání k Nejvyššímu soudu pak zhatila skutečnost, že příslušný dokument nepodepsal sám Zeman, jenž v té době byl jediným oprávněným, ale právě Stříž. 

„Oba zmínění pánové museli ze svých pozic naprosto jasně vědět, že se tak dovolání stane pouhým a neúčinným cárem papíru. Proč k tak závažnému pochybení ze strany nejvyššího státního zástupce a jeho náměstka došlo, není dodnes jasné. A ke dnešku ani jeden z nich na tuto otázku nedokázal uspokojivě odpovědět,“ dodává server.
 
V případě, že do 30. června, kdy Zeman ve své funkci končí, nebude určen nový šéf žalobců, povede státní zastupitelství právě Stříž. „Náměstek, který svým neoprávněným podpisem pomohl Linhartovi ke svobodě. Máme se opět začít obávat o nezávislost české justice?“ ptá se server a dodává, že Stříž by tak mohl Linharta ochránit znovu. A to proto, že soud bude již brzy opět rozhodovat v dalším dílčím sporu celé věci. I v té souvislosti proto server zmiňuje i ono obligátní spojení „stane se kozel zahradníkem?“. 
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jak sovětskej generál!“ Ověšený Macron terčem posměchu

11:03 „Jak sovětskej generál!“ Ověšený Macron terčem posměchu

V neděli byl francouzský prezident Emmanuel Macron na návštěvě území Francouzské Polynésie. Internet…