Podívejte, jak jsme velcí a silní. Echo píše o ruské demonstrativní přehlídce

18.06.2015 16:33

Server Echo24.cz přináší informace o velké vojenské přehlídce nedaleko Moskvy Army-2015, o níž ruská média informují jako o předvedení síly nevídaných rozměrů. Ruský prezident Vladimir Putin dokonce oznámil, že na přehlídce se najdou exponáty, jimž jiné státy nemohou konkurovat.

Podívejte, jak jsme velcí a silní. Echo píše o ruské demonstrativní přehlídce
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin

„Vojenská výstava spojená s množstvím scén předvádějících funkce techniky je rozdělená do 50 tematických expozic mapujících nejrůznější složky ruské armády. K zábavě pak hraje armádní orchestr, upoutal zejména kozáček dvou tanečníků oblečených jako příslušníci ruské tajné služby Specnaz. Na začátku výstavy vystoupil na pódiu před návštěvníky i prezident Vladimir Putin, který některé exponáty označil za takové, jakým by cizí armády nemohly konkurovat,“ píše server.

Na přehlídce je podle ruských médií k vidění i velmi pokročilá technika zahrnující roboty, drony či víceúčelové stroje, které mají být schopné operovat na souši, ve vzduchu i ve vodě. Je také připraven desetiletý program na vývoj další robotické techniky. Zbrojaři spolupracující s Ruskem si podle všeho mohou na přehlídce vybírat snad jako v supermarketu.

Návštěvníci si mohou prohlédnout střelné zbraně jako pistole, samopaly, ale také jakási moderní brnění – pancéřované obleky. Největší pozornost budí tanky či letadla. Celkem je vystaveno asi pět tisíc exponátů na 140 tisících metrech čtverečních výstavních ploch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po tom, co ČT napáchala, už ji nikdo nebere vážně,  myslí si Ovčáček. Vždycky se prý baví, když Nora Fridrichová píše na Twitter...

18:28 Po tom, co ČT napáchala, už ji nikdo nebere vážně, myslí si Ovčáček. Vždycky se prý baví, když Nora Fridrichová píše na Twitter...

V jednu chvíli to vypadalo, že snad na Kavčích horách spáchají sebevraždu. Těmito slovy hradní mluvč…