Podle soudu nesmí Reflex nazývat Okamuru „Pitomiem", píše týdeník

14.05.2014 19:44 | Zprávy
autor: čtk, mp

Časopis Reflex ani jeho web nesmí podle soudu nazývat šéfa Úsvitu Tomio Okamuru „Pitomiem". Uvedl to dnes server Reflex.cz. Časopis se Okamurovi na webu za zkomolení jména sice omluvil, ale pouze za jeden článek, který vyšel až po rozhodnutí soudu. Reflex přitom Okamuru opakovaně označoval jako „Pitomia" déle než rok v článcích v tištěné podobě i na webu.

Podle soudu nesmí Reflex nazývat Okamuru „Pitomiem", píše týdeník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura při rozhovoru televizi

Obvodní soud pro Prahu 7 rozhodl, že Reflex nesmí používat zkomolenou hanlivou podobu Okamurova jména, na konci března. Přesto o měsíc později Reflex zkomoleninu opět použil. Okamurova advokátka Klára Samková proto podle serveru požádala Reflex o omluvu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Berkovcová byl položen dotaz

V4

Opravdu má V4 dnes ještě nějaký význam? A proč se vlastně nikdy nerozšířila o další státy, jako třeba Rakousko nebo Německo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Opoziční výsadek“ pod Babišovým radarem. Na toto rozděluje peníze

4:44 „Opoziční výsadek“ pod Babišovým radarem. Na toto rozděluje peníze

Na Ministerstvu práce a sociálních věcí působí úředníci, kteří ve spolupráci s kolegy z Úřadu vlády …