Podporu nemáme. Kalousek řekl pravdu o volbách. Má strach

14.10.2021 12:51 | Ze sítí
autor: vef

Nad tím, že výsledky voleb vlastně dopadly jinak, než to vypadá, se zamyslel exposlanec za TOP 09 Miroslav Kalousek. „Ještě nikdy v historii svobodných voleb se tolik nelišily zisky mandátů ve Sněmovně od skutečných preferencí všech voličů: Obě demokratické koalice nemají podporu 54 %. Voličů STAN není více, než pirátských voličů. Čert nikdy nespí,“ píše Kalousek. A není sám, kdo výsledná volební čísla „přeložil“ jinak.

Podporu nemáme. Kalousek řekl pravdu o volbách. Má strach
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek v objetí s Markétou Pekarovou Adamovou

„Ještě nikdy v historii svobodných voleb se tolik nelišily zisky mandátů ve Sněmovně od skutečných preferencí všech voličů: Obě demokratické koalice nemají podporu 54 %. Voličů STAN není více, než pirátských voličů. Čert nikdy nespí. Mysleme na to každý den s pokorou, prosím,“ poznamenal k výsledkům voleb někdejší poslanec za TOP 09 Miroslav Kalousek.

Ještě nikdy v historii svobodných voleb se tolik nelišily zisky mandátů ve Sněmovně od skutečných preferencí všech voličů:
Obě demokratické koalice nemají podporu 54 %.
Voličů STAN není více, než pirátských voličů.
Čert nikdy nespí.
Mysleme na to každý den s pokorou, prosím.

— Miroslav Kalousek (@kalousekm) October 14, 2021

Obdobně mluví i vývojář Daniel Vávra. Ten upozorňuje, že proti SPOLU a PirSTAN volilo 57 % voličů a pouhých 0,35 % chybělo do toho, aby vládu mohl sestavit Andrej Babiš. Jinými slovy, koalice nereprezentují většinu společnosti. „Nenastala žádná společenská změna. Jen zafungovaly koalice a malé strany roztříštily svoje hlasy,“ říká. Pokud bude vláda dělat nevratné změny, tak občany naštve a další vláda se bude mstít, varuje směrem ke SPOLU a PirSTAN.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…